Pooled on vahetumas: ameeriklane pettis e-mailidega nigeerlastelt välja suure summa raha

 (2)
Pooled on vahetumas: ameeriklane pettis e-mailidega nigeerlastelt välja suure summa raha
Foto: Argo Ingver

Ei möödu nädalatki, kui meie postkasti rämpsu sekka ei potsataks mõni nii uskumatu pakkumine, mis tundub liiga hea, et tõsi olla. Sageli ongi. Kas võõrad inimesed mustalt mandrilt pakuvad miljoneid lihtsalt sellepärast, et nad ise neid välja võtta ei saa, või on hädas mõni tagakiusatav opositsionäär, kelle miljonid lihtsalt ootavad kedagi, kes need pangast kätte saaks. Suure tõotatud rahani tuleb vaid ise väike investeering teha, et ülekande kulusid katta. Ja siis veel. Ja siis veel. Ja siis veel summa, mis sul tuleb maksta, sest sa ometi ei taha juba sisse makstud summadest ilma jääda. Me nimetame neid kirju Nigeeria kirjadeks.

Sellised petukirjad on saanud tuhandeid inimesi enda võrku ja Ameerika sulist ärimees Marco Ramirez otsustas jõe teisipidi voolama panna ja hoopis ise kolmel nigeerlasel koti pähe tõmmata. See polnud ka keeruline, sest Ameerikas on miski, mida paljud väljaspool riiki elavad inimesed ihaldavad – elu Ameerikas. Õigem oleks siis tema poolt saadetud kirju nimetada Ameerika kirjadeks.

Mis elus tõotatud maal nii imetabast on, ei ole selge, kuid New Yorkis elav Marco Ramirez, saatis aafrikasse hulganisti spam kirju ja näkkaski, sest leidis Nigeerias elava Godson Echejue, kes oli huvitatud kahest asjast- investeerida välisettevõttesse ja rohelisest kaardist, mis lubaks mehel riiki elama ja töötama jääda. Aafriklane haaraski võimalusest ja investeeris Raimreze juhitavasse ettevõttesse 545 000 dollarit ja vastutasuks garanteeris ameeriklane talle lisaks tulule ka rohelise kaardi.

Seotud lood:

Lisaks sai Ramirez õnge otsa ka Abubakar Umari, kellelt pettis mees välja 10 000 dollarit lubadusega saada ametlik USA pass ja siis 10 000 veel nigeerlaselt nimega Olukayode Sodimu, väites, et just see summa kulub rohelise kaardi asjaajamise peale. Loomulikult ei jõudnud 565 000 dollarist sentigi ei USA ametnike kätte ega ka mehe enda firmadele ja nii jäidki petetud nigeerlased ilma nii lubatud hüvedest ja ka rahast. Siiski on neil lootust õiglusele, sest politsei vahistas alles neli aastat peale intsidenti Marco Ramireze, kes ennast kohtus süüdi ei tunnistanud. Kohus jätkub uuel kuul.

Allikas: http://www.herald.ng/