Tõnis Lukas püüab olla hea isa


Tõnis Lukas püüab olla hea isa
Foto: Andres Putting

48-aastane haridusminister Tõnis Lukas on enda isalt õppinud sitkust ja huumorit ning püüab ka ise olla oma kolmele lapsele — Triinule (20), Lindale (10) ja Atsile (6 — võimalikult hea isa.

Kui sageli tööd tehes lastele mõtlete?

Töölaua taga ja koosolekutel üsna vähe, sõitude ajal rohkem. Kuna mul on aga laste kaudu kõik haridustasemed kontrolli all — Triinu on üliõpilane, Linda õpilane ja Ats käib lasteaias, siis innustavad mind nendega seotud kogemused pidevalt ka oma praeguses ametis.

Millal küsite endalt, kas ma olen ikka hea isa?

Kui püüan, siis olen. Ja ma püüan.

Kas olete isana olles nutnud? Miks?

Isa roll ise paneb ikka rohkem naerma ja kaasa naerma.

Kas loete/olete lugenud lastele unejuttu?

Jah, praegu on käsil Otfried Preussleri “Röövel Hotzenplotz”. See oli varem ka Triinu lemmikraamat.

Mida koos lastega tavaliselt harrastate, õpite, kogete?

Hea on, kui Triinuga üldse kohtume — tal on oma üliõpilaselu. Linda spordi- ja muusikaharrastusele pole mul justkui midagi lisada. Vastavalt iluuisutamise ja viiulikunstiga on rohkem ikka kursis ema Liina. Hingeline side on mul igapäevaste tegemiste virr-varris Lindaga väga tugev. Atsiga teeme kirjatarkuse teel esimesi samme ja muuski on mul talle veel midagi pakkuda — taome vahel jalgpalli, maadleme, mängime malet ja kaarte. Isamaalisus ei ole ka lastele võõras.

Seotud lood:

Mida olete tänaseks oma lastele suutnud õpetada?

Mida parasjagu tarvis. Aga nad saavad juba kaunis iseseisvalt hakkama — Triinu elamisega, Linda õppimisega ja Ats mängimisega.

Mida olete oma isalt õppinud?

Sitkust ja musta huumorit. Ka enese üle naermist.