Epp Kärsinile näidati Tartu ülikoolis ust: kursuse juhendaja ütles, olen liiga tuntud ja rikun grupi dünaamika


EPP KÄRSIN
EPP KÄRSINFoto: Erki Pärnaku, Õhtuleht

Epp Kärsin tegeleb rahva valgustamisega seksuaalsuse teemadel, aga on saanud tunda ka kadedust. Seksuaalkasvatuse ringkondades tahetakse jalga alla panna ning hiljuti näidati talle ust ka Tartu ülikoolis, vahendab värske Kroonika.

“Hiljuti tahtsin liituda Tartu ülikooli tudengitega, et kuulata oma raha eest seksuaalaluste loenguid,” selgitab Kärsin. “Olen lõpetanud Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna, olen meeletult palju lugenud vastavat kirjandust ning käinud viimasel neljal aastal kõigil mehe ja naise tervist puudutavatel konverentsidel, aga tahtsin end ka ülikoolis täiendada. Seele ütles kursuse juhendaja, et see on tore mõte, aga ta ei saa mind võtta, kuna olen liiga tuntud ja rikun grupi dünaamika. Ei salga, olin väga kurb.”

“Olen aru saanud, et olen loonud uue, teistsuguse koolkonna ja räägin inimestele hästi avatult, mis toimub mehe ja naise vahel ning kuidas paarisuhe päriselt toimima saada. Eestis eeldatakse, et selleks peab olema akadeemiline haridus,” selgitab naine põhjuseid, miks teda Eesti seksuaalteemade ringkonnast eemal hoitakse. “Mul on olnud koolitustel nii naistearste kui ämmaemandaid ja kui küsin neilt, kas ülikoolis õpetatakse teile seda, mida praegu räägin, siis vastus on: kahjuks mitte.”

Loe pikemat intervjuud Epp Kärsiniga värskest Kroonikast.