Jesper Parve: kui sa ikka palvetad, mõtled ja visualiseerid, siis tuleb õnn — maja, reisid ja kõik muu?

 (9)
Jesper Parve ja tema pere
Jesper ParveFoto: Priit Simson

Eesti meeste eestkõneleja Jesper Parve tunnistab Eesti Ekspressi Moodsa pere eris, et aastatega on suhtumised muutunud ning kui 90ndatel oli õnn hästi materiaalne ja seisnes raha tagaajamises, siis nüüd kohtab pigem teist äärmust, et kui sa ikka palvetad, mõtled ja visualiseerid, tuleb ka õnn — maja reisid ja kõik muu.

"Midagi ta ei tule!" paneb Jesper Parve selle äärmuse otsekoheselt paika. "Kui sa palvetad, mediteerid, põletad viirukit, siis enamik neid asju, mida tahad, ei tule sinu ellu sealtkaudu, sest üks asi on puudu."

Jesper räägib seejärel loo Balilt, kus inimesed on vaesed, kuid väga usklikud ja käivad kaks korda päevas templis palvetavas ja nende palved sisaldavad enamasti raha juurde palumist. "Ja mis sa arvad: miks enamik inimesi ei saa raha juurde? Aga sellepärast, et pärast palvetamist lähevad mehed puu alla magama ja naised lastega tegelema ning keegi ei tee midagi selleks, et raha juurde saada, keegi ei lähe tööle, ei loo ega ehita midagi," teab mees. "Paljast palvest pole abi, sa pead ühendama vaimse ja materiaalse poole, sest sa võid küll mediteerida ja visualiseerida, ma teen ise ka sedasi, aga seejärel hakka tegutsema, tee oma äriplaan, helista, saada e-kirju, sest iseenesest ja paljast palvetamisest ei sünni midagi."

Loe pikemat intervjuud täna ilmunud Eesti Ekspressi vahel olevast Moodsa pere erist.