Kaja Kallas: kui suudan kodus ümber lülituda naiselikule energiale, lasta mehel olla mees ja olla ise naine, on kõik hästi

 (55)
KAJA KALALS, ARVO HALLIK
KAJA KALALS, ARVO HALLIKFoto: Erlend Štaub, Õhtuleht

Kaja Kallas rääkis värskes LPs nii poliitilistel kui ka eraelulistel teemadel ning avaldas arvamust ka selles osas, mille poolest on temaga koos elada lihtne ja mille poolest mitte.

Kaja toob seda selgitades teemaks nelja naise arhetüübid: tüdruk, kuninganna, perenaine, armastaja. “Oled tasakaalus siis, kui kõik need on sinu olemuses esindatud,” teab ta. “Paramatult on olemas mehelik ja naiselik energia. Meheliku energia all eeldatakse otsuste vastuvõtmist, käskude andmist, vähede juhtimist. Naiselik energia tähistab hoolimist, soojust, läheduse tunde loomist. Kui tulen töölt, mis on väga mehelikus energias töö, siis läheb mul kodus raskeks, kui ma panen sellessamas energias edasi,” möönab Kallas. “Tulen koju ja hakkan vägesid edasi juhatama — see ei anna häid tulemusi. Kui suudan kodus ümber lülituda naiselikule energiale, lasta mehel olla mees ja olla ise naine, on kõik hästi. Siis oleme tasakaalus ja minuga on lihtne.”

Siiski tunnistab Kaja, et seda kõike peab ta endale aeg-ajalt meelde tuletama.

Loe pikemat intervjuud Kaja Kallasega laupäevasest LPst.