Kunstnik Epp Maria Kokamägi hirm operatsiooni ees: äkki satun konveierile, kus kellelgi pole minuga aega suhelda?

 (10)
Epp Maria Kokamägi
Epp Maria KokamägiFoto: Johannes Arro

Kunstnik Epp Maria Kokamägi jaoks on viimane kuu olnud keeruline, sest pärast puusaproteesi paigaldamist on loomult toimekas naine pidanud harjuma, et ei saa teha seni käe sisse harjunud toimetusi ja peab delegeeraima kõike alates toidu tegemisest kuni koristamiseni, vahendab Naisteleht.

Epp Maria tunnistab, et "varuosa" paigaldamise kuupäev pandi kiirelt paika ja nii pidigi ta oma hirmudele otsa vaatama, kinnitades, et mõtles viimasel ajal sageli, mis juhtub, kui operatsioonijärjekord temani jõuab. "Kas mulle selgitatakse, mis minuga tehakse, või satun konveierile, kus kellelgi pole minuga aega suhelda?" muretses kunstnik.

Nüüd, peale operatsiooni jagub aga Epp Marial kiidusõnu kogu haigla personalile alates toidutädist ja lõpetades toimetulekunõustaja ning arstiga. Ta kiidab väga nii dr Kalvetit kui ka anestesioloogi, kelle nime ta ei tea, aga kes andis talle pärast operatsiooni intensiivravipalatis korraks oma telefoni, et naine saaks kodustele teatada, et on elus. "See oli väga inimlik ja soe hetk," möönab naine.

Loe pikemat intervjuud Epp Mariaga värskest Naistelehest.