Meie olümpiasportlane Allar Raja: teenisin Ameerikas väga head raha, kuid otsustasin siiski tagasi kodumaale tulla

 (5)
Allar Raja
Allar RajaFoto: Rauno Volmar

Rio olümpial neljapaadis sõudev Allar Raja (32) armastab kõikvõimalikke spordialasid ja koduseid kanamune. Kui Allaril oleks vaid rohkem aega, võiksime teda näha ehk mõne teisegi ala poodiumil — või vähemasti rohkem sulgpalli mängimas!

Sindis sündinud ja kasvanud Allar meenutab, et tema lapsepõlv möödus naabripoistega tänaval mängides. “Kuna mul on vanem vend, sain nendega kaasas jõlkuda. Mängisime igasuguseid kehaliselt aktiivseid mänge, nagu “Tähelepanu, start!” ja rahvastepalli.” Põhikoolis katsetas Allar nii sõudmist kui ka aerutamist, aga hiljem langes valik siiski esimese kasuks.

Gümnaasiumi lõpus tekkis Allaril sõudmisse ligi aastane paus, mida pikendasid kaitseväeteenistus ja reis USAsse ema juurde. “Kaalusin, mida teha tahan. Oli ahvatlus jääda USAsse tööle — teenid päris head raha ja on väga kihvt. Aga otsustasin siiski Eestisse tagasi tulla ja end proovile panna.”

USAs oli Allar iseenda treener, ning kodumaale naastes võitis ta kohe Eesti meistrivõistlused sõudeergomeetril. Endale üllatuseks ja teistele tõestuseks, et temaga tasub arvestada. “See oli hea, et võtsin pärast noorteklassis spordi tegemist hoo maha ja mõtlesin järele, kuidas edasi minna. Tegin nagu järgmise stardi.”

Loe edasi Tervis Plussi augusti numbrist.


Seotud lood:

Lisaks järgmised teemad:

* Tanel Laanmäe võitis südame rütmihäire
* Grit Šadeiko seitsme ala trenninädal
* Lily ja Liina Luige ilunipid ning lemmiktooted
* Kati Tolmoffi hea vormi saladused
* Leia suhtes lähedus ning seksis rahulolu
* Lõbusad veealad: kanuumatkad, SUP-laud, wakeboarding jne
* 7 olulist tarkust kõhuvalust
* Sünnimärkide ABCDE + mugav dermtest
* Uneapnoe — kuidas seda ära tunda?
* Uus hitt: energiavitamiin B12
* Millised pähklid on kõige kasulikumad?
* Maailma parim tomatisalat ja teised imelised retseptid