Piret Järvis-Milder lastesaamisest: kujuta ette, kui valus on viljastumisprobleemidega paaridel seda meid-peab-saama-palju-juttu kuulata

 (51)
Piret Järvis-Milder, 24.august 2017
Piret Järvis-Milder, 24.august 2017Foto: Meisi Volt, Õhtuleht

Piret Järvis-Milder tunnistab värskes Anne & Stiili juulikuu numbris, et tema lähedased ei ole teda veel järelkasvu osas survestanud ja nad on otsustanud Egertiga, et aeg kahekesi on nende jaoks ülitähtis.

"Usun, et see aitab ehitada tugevama põhja tulevasele elule lastega, sest muidugi on ekstra ilus mõte, et kunagi võiks maailmas eksisteerida pisike inimene, kelles on kokku segatud minu ja mu armastatud inimese DNA," tõdeb ta.

"Laste tulemine siia ilma ei peaks olema numbrite, vaid armastuse küsimus," usub Piret, väites, et viimasel ajal ei möödu nädalatki, kus keegi ei räägiks, et eestlased peavad rohkem lapsi tegema. "Lapsed võiksid sündida ikka ainult peredesse, kus neid tõesti oodatakse; mitte sinna, kus näiteks mõeldakse, et tore oleks lastetoetuse näol lisa teenida. Veel häirib mind, kuidas väheses sündimuses kiputakse süüdistama naisi ja nende “isekat” tahet karjääri teha, aga statistika kohaselt on Eestis raskusi viljastumisega umbes igal viiendal paaril ja kujuta ette, kui valus on neil seda meid-peab-saama-palju-juttu kuulata."

Loe pikemat intervjuud Piretiga värskest Anne & Stiili juulikuu kaaneloost.