SUVEPÄRL | Tõsielustaar ja värske ema Helen Kõpp vihmastest suvelõpu ilmadest: veedan lapsega palju aega kaubanduskeskuses või leian mõne tubase tegevuse

 (14)
SUVEPÄRL | Tõsielustaar ja värske ema Helen Kõpp vihmastest suvelõpu ilmadest: veedan lapsega palju aega kaubanduskeskuses või leian mõne tubase tegevuse
Foto: erakogu

Selle suve viimane Suvepärl on tõsielusaadetest “Abielus esimesest silmapilgust” ja “Prooviabielu” tuntuks saanud Helen Kõpp, kellest pisitütar Carmeni emana on saanud ka populaarne beebiblogija. Nüüd, mil suve viimane päev käes, on sobiv moment heita pilk Heleni enda sõnul tema elu kõige erilisemale suvele, kuna justnimelt emarolliga harjumine ning sellega kaasnevad suured elumuutused tegid niigi meeldejäävad suvekuud veel unustamatumaks.

“Kahtlemata on minu parim mälestus lapse sünd. See oli nii eriline ja uus minu jaoks. Mulle meeldis väga ka see, et meie esimene suvi koos oli uskumatult palav,” tunnistab ta oma soojalembust — nüüd, energiat kogununa on hea ka sügisele ja talvele vastu minna. Kuigi vihmastele päevadele eelistab Helen kahtlemata päikesepaistet, siis tema jalutuskäike lapsega ei takista ka ebameeldivad ilmastikutingimused. “Kõnnin lihtsalt vihmas ning kannan riideid, mis kaitsevad märja eest. Veedan lapsega palju aega ka kaubanduskeskuses või leian mõne tubase tegevuse.”

Suure-Jaanist pärit Heleni jaoks on kodukant otseloomulikult kõige erilisem paik maailmas, kuna seal on tema sõnul tunduvalt soojem kui Tallinnas. Kuna aga valdava osa veedab Helen siiski pealinnas, igatseb ta väga oma väikest aiamaalapikest, kus head-paremat värsket kraami kasvatada. “Tuttavatelt saan siiski näiteks kurke, tomateid, vanaemalt salatit ja muud. Mulle väga meeldivad Eesti saadused. Kurkidega on üks väga lihtne retsept, mida ma teen ja mul aitab see kõrvetiste vastu. Tükeldan kurgi, lisan peale mõne teelusikatäie suhkrut ning vee lahjendatud äädika või sidrunimahlaga. Võib lisada ka mõned salatilehed aiamaalt. See on mõnus suvine toit,” kinnitab ta.