Lugeja: saan aru, et tuleks osta kohalikest kaubanduskeskustest ja toetada kodumaist, aga hindu vaadates kulutan ikka mujal

 (178)
Avalda arvamust!
Lugeja: saan aru, et tuleks osta kohalikest kaubanduskeskustest ja toetada kodumaist, aga hindu vaadates kulutan ikka mujal
Foto: Shutterstock

Olen viimastel nädalatel kuulnud brändide ja poodide soovitusi, et nüüd tuleks rohkem kui kunagi varem toetada kohalikke ettevõtteid ja kaubanduskeskuseid, et aidata neil sügavast kriisist välja tulla ning saan sellest aru, sest tulekski ju toetada oma. Aga paraku hindu vaadates kulutan ikka mujal.

On ju ikka suur vahe, kui saan robottolmuimeja Eestist 600 euroga, aga Amazonist tellides 250 euroga? Või lokitangid Eestist 60 euroga, aga välismaisest netipoest 20 euroga. Hinnavahe on sageli väga suur ja see, et kaotan garantii, paraku siin ei aita, sest näiteks robottolmuimeja näite puhul saaksin osta endale uue ja oleksin ikkagi rahaliselt võitnud.

Nüüd, kui keegi tuleb mulle ütlema, et kui kodumaist ei toeta, jõuab see kriis ühel hetkel ka minu enda rahakotti, siis ütlen, et ongi juba jõudnud ja ma lihtsalt ei jaksa maksta kinni siinsete poodide juurdehindlust. Kui raha ei ole, ei ole võimalik ka toetada. Ma ei hakka ju koguma ja kauem endale ebamugavust tekitama puhtalt selleks, et mingi elektroonikapood siin säiliks? Olen juba aastaid ostnud enamiku oma elektroonikast niikuinii suure hinnavahe tõttu mujalt ja seni pole pidanud kahetsema.

Seega, siit ka üleskutse meie poodidele: kui te tahate, et inimesed ostaksid rohkem siit, siis võtke ka juurdehindlust vähemaks. Nike'i dressid saab mujalt aeg-ajalt kätte lausa 70% soodsama hinnaga ja kuna nii mõnigi mu sõber on töötanud suurimas Eesti sporditooteid müüvas ketis, siis ma tean, millise hinnaga saavad töötajad neid kaupu ehk kui kõrge on kohati juurdehindlus. Nüüd on aeg need hinnad madalamaks lasta, sest siis ma arvan, et ostetakse lõppkokkuvõttes rohkem ja kasum võib isegi suuremaks kujuneda. Vaadake kasvõi, millised massid kriisi alguses ühe spordipoe ummistasid, sest kogu kaup lasti poole odavamaks.

Lugeja, mis sina arvad, kas Eestis on kohati hinnad poodlemiseks liiga kõrged ja kas teiegi soetate sageli oma asju välismaistest veebipoodidest?

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!