Õnnelik naine: olen doktorikraadiga koristaja ja oma eluga rahul!

 (163)
Õnnelik naine: olen doktorikraadiga koristaja ja oma eluga rahul!
Pilt on illustreerivPanthermedia, Scanpix

Naistekale kirjutas kirja 30ndates naine, kes küll ei tööta täiskohaga oma erialal, aga ei leia ka, et sellepärast oleks põhjust viriseda.

Olen 33aastane naine. Sain eelmisel aastal doktorikraadi väga spetsiifilisel erialal, mis on küll huvitav, aga sel alal töötades suurt teenida pole võimalik. Alguses ikka otsisin erialast tööd, aga kuna pakuti lausa naeruväärset palka, siis ma ei võtnud neid ametikohti vastu. Mingi aja olin õnnetu, aga lõpuks lahenes kõik suurepäraselt.

Mu lapsepõlvesõbranna on samuti kõrgharidusega — küll bakalaureusekraadiga — aga töötab juba aastaid ühes suures firmas koristajana. Ta käib erinevaid objekte koristamas, sealhulgas eramaju. Ta on ammu oma tööd kiitnud, et on huvitav, hea füüsiline töö ja saab hästi palka. Ennast pidevalt liigutades ei tule stressi ka. Millalgi eelmise aasta sügisel ta rääkis mulle, et nende firma otsib uut koristajat, kuna tööd on nii palju ja kutsus mind. Mõtlesin veidi ja siis otsustasin proovida.

Nüüd olen juba pool aastat töötanud poole kohaga korstajana ja ülejäänud aja tegelen oma erialase uurimustööga, mille tulemusi aeg-ajalt välismaistes tedusajakirjades avaldatakse.

Ma ei saaks rohkem rahul olla. Teenin head palka pluss saan tasuta trennis käia — koristamine on tõesti kõva füüsiline koormus. Tunnen, et elu on täiesti tasakaalus ja ei leia, et peaks virisema. Aega jääb mul piisavalt nii mu uurimustööks kui hobidega tegelemiseks.

Seotud lood:

Mina ei saa aru, miks inimesed häbenevad koristaja ametit. Ise olen seda meelt, et iga amet on austust väärt, kui sa seda korralikult teed. Ja iga inimene suudaks leida endale just sobiva töö, kui ta oma aega virisemiseks ei kulutaks.

Oskame seda kirja kommenteerida ainult nii, et vau, selliseid positiivseid ja nii hästi toime tulevaid inimesi võiks rohkem olla! Kirjutage meile oma kogemusest, kui olete samuti ametipostil, mis pole ehk see, mida teie puhul oleks oodatud, aga tunnete, et tegite õige valiku.