Pahane lugeja: kolleeg läks karantiiniohust hoolimata Hispaaniasse puhkama ja mina pean nüüd tema töö ära tegema?

 (25)
Pahane lugeja: kolleeg läks karantiiniohust hoolimata Hispaaniasse puhkama ja mina pean nüüd tema töö ära tegema?
Foto: Shutterstock

Mul on selline jutt, et ma ei tea, kas teiste arust on see normaalne olukord, aga minu kolleeg läks karantiiniohust hoolimata puhkuse ajal Hispaaniasse ja tekib küsimus, kas mina pean nüüd tema töö ära tegema?

Nimelt lendas mu kõige lähem kolleeg puhkuse ajaks Hispaaniasse puhkama ja peaks esmaspäeval ehk täna tööle naasma, aga ta ei saa seda ju teha, sest peab järgnevad kaks nädalat koduseinte vahel karantiinis viibima.

Jah, meil on võimalik teha mingil määral ka kodukontorit, aga on asju, mida ei saa koduseinte vahel ära teha ja neid asju tuleb reeglina ette iga nädal. Kes need siis nüüd tema eest ära peaks tegema? Mina? Nalja teete või!

Kuulsin reedel ka tema ja ülemuse vahelist telefonikõne pealt, kus ta selgelt arutles ülemusega, et ta ei saa tulla kontorisse järgnevad kaks nädalat, aga tööd teeks kodus ikka ja kas see on okei. Ülemusel ei jäänud suurt midagi muud üle, kui erandkorras siis sellega leppida, aga minu arust on see naeruväärne. Minul on ka suvine aeg ja ma pean hakkama tema asemel nüüd ringi jooksma?!

Pahaseks teeb selline inimeste ükskõikne suhtumine! Mis te arvate, et mina ei tahaks kuskil sooja päikese all basseini ääres puhata? Aga ma ei lenda kuhugi, sest ma ei taha, et teised peaksid pärast minu tööd minu eest ära tegema.

Lugeja, kuidas sina sellises olukorras käituksid? Kas tasuks ülemusega arutada, et selliseid olukordi tulevikus enam ei esineks või võtta vabalt ja rõõmustada, et kolleeg sai soojal maal puhata?

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!