7 lihtsat rituaali, mida saad kohe kodus teha, et uus aasta tuleks rõõmus, rahulik ja õnnelik!


7 lihtsat rituaali, mida saad kohe kodus teha, et uus aasta tuleks rõõmus, rahulik ja õnnelik!
Shutterstock

Alusta vana aasta ära saatmise rituaalidega juba täna, et homme jääks pidutsemiseks ja lustimiseks rohkem aega! Neid lihtsaid asju saad kohe oma kodus ilma erilisi spetsvahendeid kasutamata teha ja kindlasti aitavad need kaasa mõnusa meeleolu loomisele uue aasta alguseks.

1. Tee ruumi juurde. Viska vana kola ära nii kappidest, keldrist, riiulitest kui riidekapist. Sellel tegevusel on väga sümboolne tähendus — sa jätad kõik vana, mis sind enam ei teeni, vanasse aastasse maha ning astud uuele aastale vastu nii, et su hinges, südames ja riidekappides on palju ruumi uuele ja heale.

2. Korista ära. Koristamine on väga hea täiendus esimesele punktile — puhtas kodus on palju mõnusam uut aastat vastu võtta. Esiteks seetõttu, et siis sa ei pea alanud aastal esimese asjana kohe kraamima hakkama, aga ka sümboolselt — sa jätad mustuse ja sodi maha ning lähed värske ja puhta kodu ning avatud ja selge meelega uude aastasse.

3. Mine vanni või duši alla ja küüri ka end pealaest jalatallani puhtaks. Ehk siis jätka puhastamist/puhastamist iseendast — pese vana mustus maha, koori vana nahk küljest, tee näole, kehale ja juustele niisutavat maski, lõõgastu, mediteeri ja kujutle, kuidas kogu see koorem, mida sa oled endaga kaasas tassinud, jääb sinna vanni- või dušipõhja maha ja voolab läbi äravoolutoru sinu juurest minema.

Seotud lood:

4. Vii endaga läbi üks väike teraapiasessioon. Võta veel enne vana aasta lõppemist korraks aega iseendale. Broneeri endale pooltund, et enda sisse vaadata ja endaga rahu sõlmida. Võta paber ja pastakas, kirjuta üles lõppeva aasta õnnestumised, rõõmsad, helged ja õnnelikud momendid, üllatused, asjad, mida sa ei oodanud. Ära põe kronoloogia või sõnastuse pärast, lihtsalt kirjuta üles kõik, mis tuleb. Pane kirja ka oma soovid, ootused ja unistused uueks aastaks. Mida sa soovid, kuhu tahaksid minna, kellega kohtuda, kuidas soovid ise edasi areneda, mida sooviksid saavutada… Ainult head asjad! Sest tead ju küll — mille tellid, selle saad!

5. Lase minna. Halbadest asjadest ja koormatest loobumiseks on välja mõeldud sadu ja sadu rituaale, aga kõige lihtsam, mida sa ise enda heaks saad kohe siin ja praegu teha, on mõelda sellele või kellele, mis sulle haiget teeb, ning öelda iseendale kas mõttes või veel parem kui valju häälega, kasvõi metsasügavuses karjudes: „Ma lasen sul minna. Ma ei vaja sind enam.“ Võid kõik need asjad ka paberile kirjutada ning seejärel põlema panna.

6. Saada armastust kõikidele, kellest hoolid. Kui tunned, et oled neile kõigile seda juba piisavalt korrutanud (vaevalt, sa oled ju eestlane), siis vähemalt kirjuta messengeris või kui sedagi tundub liiga palju, siis mõtle nende peale. Saada neile mõttes rahu ja armastust ja häid soove, täna neid, et nad on olnud ja on ka edaspidi sinu kõrval.

7. Meenuta kõike, mille üle sul on põhjust tänulik olla. Veel parem — kirjuta üles. Kui sinu jaoks on siin kirjutamist juba liiga palju, piisab ka lihtsalt iseendale mõttes meenutamisest. 10 asja saad kokku, eks?

Ja siis oledki valmis uuele aastale rõõmsalt ja rahuliku meelega vastu astuma!