Feng Shui iidsed tarkused ja nipid: kutsu õnn, armastus ja rikkus uuel aastal koduuksest sisse!


Feng Shui iidsed tarkused ja nipid: kutsu õnn, armastus ja rikkus uuel aastal koduuksest sisse!
Panthermedia, Scanpix

Väikeste nippide ja trikkide abil saad oma kodu selliseks luua, et õnn sinust enam suure kaarega mööda ei käi, vaid koduuksest ise sisse trügib. Ja täpselt sama lugu on ka armastuse ja rikkusega!

Välisuks peaks peegeldama sinu olemust, et energia leiaks tee sinu juurde. Uks peaks olema puhas, korralik ja sinu nägu ehk peegeldama seda, milline inimene sa oled. Kindlasti peaks olema uksel nähtavalt nimi või number. Hoolitse selle eest, et su kodu sissekäik oleks viisakas ja puhas ning kindlasti peab ukse ees olema korralik uksematt.

Voodil peaks olema tugev ja kindel peats. See tagab stabiilsuse ja annab tuge. Materjal pole oluline, kuid soovitatakse vältida metallist võresid, mis võivad tekitada vangistatuse tunde.

Voodi ümbrus olgu korras ja mõlemal pool ühesugune. Oluline on, et mõlemal voodis magaval inimesel on samasugused tingimused. Üks ei tohi olla vastu seina surutud või magada prügihunniku kõrval. Voodi ümbruses peab olema ruumi ja avatust. Kui ühel pool on öökapp ja lamp, peaksid samasugused olema ka teisel pool. Need reeglid kehtivad ka siis, kui magad üksi, sest sel moel annad võimaluse kõigel uuel (k.a uuel inimesel) oma ellu tulla. Vastasel juhul paned tal tee kinni.

Voodi all olgu ruumi. Hoia oma voodi alune puhas, see ei ole kolakogumise ja asjade säilitamise koht. Kui sul tõesti ei ole kuhugi mujale asju panna, jäta voodi alla ainult pehmed esemed. Kindlasti ei tohiks seal olla halbu emotsioone või mälestusi tekitavaid asju, seega oma eksi meenutavate esemetega karp tõsta parem kappi või sahtlisse ümber.

Seotud lood:

Koduloom viska voodist välja. Mõned Feng Shui eksperdid ei poolda koduloomaga ühes voodis magamist. Põhjenduseks see, et loom võib end füüsiliselt sinu ja su kallima vahele pressida, see aga ei ole kindlasti hea. Veel hullem on asi siis, kui elad üksi ja võtad lemmiku õhtuti kallima asendajana kaissu. Loom võtabki kogu energia ära ega lase uuel inimesel su ellu tulla.
Teised Feng Shui asjatundjad aga leiavad, et kui sulle selline elukorraldus sobib, siis jätka samas vaimus.

Tõsta maalid seina peal kõrgemale. See on vajalik selleks, et kõrgemal asuv energia saaks liikuma. Samuti vaata üle oma kõrgetel riiulitel olevad raamatud — kas sa loed neid veel kunagi või võtavad nad lihtsalt asjatult ruumi ning saaksid seda pinda kasutada millegi kasulikuma jaoks?

Mööbel paiguta teadlikult. Mida avatum on tuba, seda kauem tahavad inimesed (k.a sa ise) seal olla. Kui diivan on seljaga ukse poole, tunned end pidevalt ohustatuna. Näoga ukse poole vaadates tunned end turvalisemalt.

Töölaud olgu uksest ja seinast eemal. Ukse kõrval olev laud kogub endasse ja annab sulle edasi kogu energia, mis uksest sisse voogab. See võib sind lõpuks täiesti ära kurnata. Parim koht laua jaoks on toa keskel või akna all, et saaksid töötamise vahepeal pilgu tõsta ning kaugusesse vaadata. Kui just pead laua vastu seina lükkama, pane sellesama seina peale mõni maal või pilt loodusest, mida vaadates saad rahuneda.

Voodi kõrval ei tohi olla juhtmeid. Igasugune elektroonika jäägu magamistoast välja! Voodi kõrval ei tohiks olla ühtegi juhet, k.a mobiiltelefoni laadija ja elektriga töötav äratuskell ei ole soovitatavad. Lained, mida elektroonikaseadmed välja saadavad, häirivad su und.

Uks peab täielikult lahti käima. Hoolitse selle eest, et su kodu välisuks avaneks täielikult. Ukse ees või sees ei tohi olla ühtegi takistajat, näiteks ei tohiks sa ukse külge riputada nagisid ja üleriideid, mis ukse täielikku avanemist takistama hakata võivad. See on oluline selleks, et sa ei blokeeriks ära ühtegi head võimalust, mis sinu juurde teed otsivad!

Viska praht välja. Mida rohkem sodi ja mööblit sul kodus on, seda rohkem on sul seisvat energiat. Kui tunned end oma asjade keskel halvasti, loo kord majja. Kui see aga sind ei häiri, las jääda nii, kuis oli!

Ära koristamisega liiale mine. Kodu, mis on täiesti lage ja kus pole ühtegi vaipa, pilti seintel ega nipsasjakest riiulitel jätab hüljatud ja külma mulje — nagu ei elakski seal kedagi.

Hoia ahi puhtana. Feng Shui teooria järgi peegeldab ahi su karjääri ja edukust, seega tasuks selle puhtusele eriti suurt tähelepanu pöörata.

Värvi toa seinad õiget tooni. Roheline on rahustav ja lõõgastav, sinine on jahedam toon, kuid mõjub samuti lõõgastavalt. Kollane aga ärritab ja väsitab, eriti magamistoas. kööki sobib eriti hästi valge toon.

Kas te otsite armastust valedest kohtadest? On lihtsad feng shui võtted, mida saab suhetes rakendada: kõndige kodu esiuksest sisse kuni maja tagumise otsani ja pöörake paremale, mis on teie suhtenurk, ja sealt edasi magamistuppa, mis on teie suhtlemisala, kus see majas ka ei asuks, et armuenergiat külge tõmmata. Rakendage neid lihtsaid võtteid ning te näete, kuidas armuenergia teie suunas voolama hakkab.

Millest te lahti peate saama:

Vanadest suhetest pärit asjadest: Te peate lõikama läbi suhted vanaga. Visake minema vanad armastuskirjad, mööbel, pisiasjad, kingitused ja kuivatatud lilled, mis meenutavad teile kunagist õnnelikku armastust.

Üksiku inimese asjad: Kui te olete üksik inimene ning otsite partnerit, saavutate kiireid tulemusi sellega, et eemaldate oma elamisest raamitud üksikut naist kujutavad pildid. Kui te omate endast kallihinnalist portreed, andke see ajutiselt sõbrale või sugulasele hoiule. Majas leiduvad üksikute inimeste pildid tõmbavad külge üksiku inimese energiat ja hoiakuid.

Üksiku inimese elukorraldus: Kui teil on voodi kõrval vaid üks öökapp ning kõik muud toanurgad on ääreni täis teie asju, siis tekib tunne, et te olete üksiku inimese eluga rahul.

Liiga palju naiselikku ch’id: Kui teie kodu või tuba on paksult täis pitsi ja parfüümipudeleid, nii et mees ei saa tulla teie juurde ilma värisemata, tooge oma elamisse veidi macho vibratsiooni.

Lapselik ch’i: Pehmed loomad, mängud ja nukud ei soodusta küpseid suhteid, juhul kui te seda otsite.

Tähelepanu kõrvalejuhtijad: Eemaldage asjad, mis juhivad teie mõtted kõrvale kavatsusest sõlmida kellegagi stabiilne suhe. Sellised esemed on näiteks trennivahendid, tööga seotud asjad, must pesu ja televiisor. Te ei pea neid asju loomulikult välja viskama, aga ärge hoidke neid armastuse alal.

Torkivad esemed: Teravad nurgad ning selle piirkonna suunas näitavad teravad otsad hoiavad inimesed, kellest te olete huvitatud, eemale. Visake kaktus minema.

Mida lisada:

Ruumi: Tehke armastuse energia jaoks ruumi, tekitades selleks füüsiliselt ruumi. Visake välja pool ravimikapi sisust, heitke sahtlist minema kõik üleliigne ning visake minema osa seinakapi sisust. Las öökapp teie voodi kõrval jääb tühjaks või asetage sellele midagi, mis teie arvates võiks potentsiaalset kallimat ligi tõmmata.

Sobiv paar: Asendage üksikud asjad sobivate paaridega: linnukeste paar, paar küünlajalgu, kaks roosast kvartsist südant…

Sensuaalsed esemed: Kui võimalus tekib, kas te olete selleks valmis? Šokolaad, küünlad, massaazhiõli, šampanja, kenad linad, puhas vann, puhas hommikumantel annavad teile energiat puhuks, kui ta teie ellu astub. Mõelge viie meele peale ning kontrollige, et te oleksite kõik need meeled rahuldanud.

Roosa kraam: Feng shuis on armastuse värv roosa. Roosa kraam aitab hoida armastuse energiat. Peaaegu igast roosast asjast, ka roosast paberist, on abi.

Ümarad esemed: Kurvilised asjad imiteerivad kehavorme — neid on kena suhtlemisalal omada.

Kui järgid neid õpetussõnu, ei pea sa enam kunagi raha pärast muretsema:

Asetage voodi peatsiga läände. See on oluline eriti sellele, kes arvab, et teeb kõvasti tööd, kui ei saa selle eest väärilist tasu.

Hoidke oma korteri või maja läänetiivas väikest rahakotikest rahaga (parem müntidega). See on väga kasulik juhul, kui te ei oska ennast suurte rahade omanikuna ette kujutada.

Kui kavatsete hakata palka juurde küsima või soovite välja näha elus edasi jõudnud daamina, kandke punast või helehalli. Ärge unustage kuldseid või hõbedasi ehteid. Metallist detailid kotil või jalanõudel pole samuti liigsed. Aga ärge ennast ka jõulupuuks ehtige.

Soetage koju akvaarium kuldkaladega. Need armsad kalade sümboliseerivad kuldseid münte. Kuid ärge paigutage akvaariumi otse välisukse vastasseina.

Vaadake, et teil kodus kraanid ei tilgu — koos veetilkadega kaob ka raha teie näppude vahelt.

Allikas: Naisteka arhiiv