See üks tavaline asi, mis su jõululaualt tõenäoliselt ei puudu, tõstab su kehakaalu kõige rohkem

 (13)
See üks tavaline asi, mis su jõululaualt tõenäoliselt ei puudu, tõstab su kehakaalu kõige rohkem
Photo by +Simple on Unsplash

Tunnistan üles, ma pole kunagi olnud päris 100% karsklane (alaealisus välja arvatud). Vahel, kui on tõesti hea põhjus, siis võtan ka mina ennast natukene rõõmsamaks. Aga siinkohal rõhutan sõna “vahel”. Elu on näidanud, et pidev napsutamine pakib ennast kenasti vöökoha ümber (ja loomulikult ka mujale). Kui sul on eesmärk ja sa näed selle nimel meeletult vaeva, siis ma ei näe põhjust, miks peaksid selle kõik ühe õhtuga “taevasse laskma”.

See on nagu ühe käega ehitamine ja teise käega lõhkumine. Või talvel lahtise aknaga maja kütmine. Vaeva ja raha nagu kulutaks, aga tulemust ei ole.

Ükskõik mis nurga alt ka ei vaataks, alkohol paneb heal juhul sinu kaalu languse seisma, halvemal (ja ka sagedasemal) juhul hoopis tõstab kehakaalu.

Aga kui tarbin mõõdukalt?

Ilmselt oled kuulnud soovitust alkoholi tarvitada mõõdukalt. Pean tunnistama, et olen alati segaduses, et mida see mõõdukas tarbimine täpsemalt tähendab?

Kas pokaal veini õhtul on mõõdukas? Või hoopis 2 pokaali? Või 3?

Kust läheb see piir? Ma arvan, et seda ei tea isegi need “mõõdukad” tarbijad.

Võta kaasa siit mõte, et pigem võtta harva ja 3 pokaali, kui tihti ja natukene.

5 põhjust, miks mitte alkoholi juua

Seotud lood:

1. Alkoholi tarvitamine rikub eelnenud nädala pingutused

Oleme oma tiimiga teinud täiesti subjektiivse järelduse- üks korralik pidu rikub eelnenud nädala kaalu langetauslikud pingutused.

Teisisõnu, kui jälgid nädal aega kava ja oled saavutanud kena kaalu languse, siis üks korralik pidu nullib selle kaalu languse ja toob sind tagasi eelnenud nädala alguspunkti.

Mõtle… sa oled 6 päeva hoidnud ennast “joonel”, ent selle paari tunniga hävitad tehtud töö. Kas on sellel mõtet?

2. Alkoholi juues sööd valimatult ja palju

Alkohol ja suminas pea ajab sööma. Sinu kõht on lihtsalt kogu aeg tühi. Kahjuks ei lõpe see näljasööst käesoleva õhtuga. Ka pohmeluses keha on vägagi näljane. Ja sa sööd lihtsalt üle.

3. Alkoholi joomine viib moraali alla

Oled pannud tähele, et alkoholi joomine toob kaasa “las minna” suhtumise? Sa tunned, et oled hüpanud rongilt ja sinna tagasihüppamiseks liigub rong liiga kiiresti. Ja see tunne ei kesta ainult päev-kaks, vaid sageli nädalaid.

Need on need kaotatud nädalad, mis teevad palju kahju. Kehakaal tuleb tagasi ning motivatsioon kaob. Tagasi alguses.

Tihti ei olegi ebaõnnestumise põhjus pelgalt ühe õhtu napsutamine, vaid sellest tulenev ja nädalaid kestev motivatsiooni langus.

4. Alkohol suurendab stressihormoon kortisooli taset sinu kehas

Uuringud on leidnud, et napsutamine tõstab kortisooli taset sinu veres. Ning stressis keha ei ole just kõige parem rasvapõletusmasin.

5. Alkoholi tarvitamine paneb sinu rasvapõletuse korraks pausile

Kui sa tarvitad alkoholi, paneb keha kõik muud ainevahetuslikud protsessid korraks ootele ja tegeleb peaasjalikult sissejoodud alkoholi töötlemise ja põletamisega.

Lõpetuseks ka üks hea uudis. Kui sa siiski pead võtma tihendamini, kui ma sulle soovitasin, siis vali punane vein. Punasel veinil on leitud olevat ka kasulikke omadusi.