5 märki, mis näitavad, et peaksid 2020. aastal kindlasti tööd vahetama hakkama

 (1)
5 märki, mis näitavad, et peaksid 2020. aastal kindlasti tööd vahetama hakkama
Foto: Unsplash

Uus aasta, uus töökoht? Me teame küll, et ütlus "uus aasta, uus sina" on üsna klišeelik, aga olgem ausad, see peab ju natukene paika ka?

Uue aasta algus toob endaga ka palju põnevust. Kalendri keeramine 2020. aasta peale esindab ka värsket algust ja võimalust öelda "head aega" kõigele, mida sa enam oma elus näha ei soovi. Ja on täiesti loomulik, et see võib puudutada ka su karjääri, või mis?

Aga, kuidas olla nüüd päris kindel, et peaksid võtma täiesti uue suuna? Jälgi neid viit märki:

1. Sa seisaksid justkui ühe koha peal

Seda pole võimalik viisakamalt öelda: sul on tööl igav. Sa tunned, et viimasest väljakutsest on terve igavik möödas ja kõik käib kogu aeg kuidagi samas rütmis. Kuigi tunned end praeguses rollis hästi, ei soovi sa, et see saboteeriks su professionaalset kasvu ja arengut, mistõttu, kui tunnedki justkui mööduksid päevad kui autopiloodil, on aeg uueks väljakutseks.

2. Sa muretsed, sest sinu arust liigub ettevõte vales suunas

Ehk lasti su ülemus hiljuti lahti ja viiakse ellu palju suuri muudatusi? Täpsetel detailidel pole vahet, aga tead, et su töökeskkond on muutunud ning sa ei tunne, et sulle see sobib. Sa saad ainult teatud piirideni lojaalne olla ja reeglit, et sa peadki sinna kohale jääma, ei ole olemas. Kui tunned ebakindlust ettevõtte tuleviku suhtes, võta seda kui ohumärki, mis tõestab, et peaksid edasi liikuma.

Seotud lood:

3. Sa ei taha enam tööle minna

Elu on liiga lühike, et oma tööd vihata (kuigi paljud meist just seda teevad). Pole midagi hullemat, kui vastik tunne pühapäeval, sest pead homme tööle minema. Sa võid küll mõelda, et tegemist on millegi normaalsega, aga tegelikult see päris nii ikka ei ole küll.

4. Sinu teele tulevad ootamatult uued võimalused

Kui mõtled uue töö otsimisele, on siin üks suur mure: sa ei pruugi seda leida. Su praegune töökoht pakub sulle turvatunnet ja sa tead, mida igalt päevalt oodata ning seetõttu võib olla hirmuäratav millegi uue ja tundmatu katsetamine.

Aga õnneks on praegu tööjõupuudus, mistõttu sinul on parem positsioon töö otsimiseks. Ja kui võimalikud tööandjad võtavadki sinuga praegu ühendust, võid võtta seda kui märki, et oled tahetud.

5. Sa oled lihtsalt muutusteks valmis

Kuigi vahel tundub, nagu pead igat oma otsust kellelegi selgitama, siis tegelikult see nii ikka ei ole. Sa ei vaja alati põhjust. Vahel polegi võimalik seda põhjendada ja ka see on okei.

Lõppude lõpuks ei jäägi enamik inimesi terveks igavikuks samale töökohale ja kuni sa ei hüppa päris tundmatusse, on täiesti normaalne, et otsidki aeg-ajalt oma ellu midagi uut.

Allikas: The Everygirl