Mugavuse kasvatamine aeglustab teekonda rahalise vabaduseni
Olles heaolutasandil, kui on piisavalt rahavarusid ning liigutakse õiges suunas, tekib tihtipeale ahvatlus hakata oma igapäevaseid mugavusi kasvatama — soetada suurem korter, osta uuem auto. “Hakatakse oma ajaga teenitud raha kulutama kohustuste peale ning need viivad raha taskust välja,” selgitab Arumäe. “Küll aga peab teadvustama, et iga samm mugavuse suunas, aeglustab teekonda vabaduse suunas. Mugavuse kasvatamiseks tehtud kulutus oleks võinud minna investeeringuks, mis kiirendaks teekonda soovitud eesmärgini, kus rahavoog investeeringutest kataks elamiskulud.”
Kui aga suudad end heaolutasandil tagasi hoida, lükata mugavuse kasvatamist edasi ning töötada jõukuse saavutamise nimel, on oluliselt lihtsam teekonnal edasi liikuda. Sellel tasandil on selge valik, kas rahuldud heaolutasandiga, investeerid pisut, omad piisavaid rahavarusid ja tunned end hästi või soovid saavutada rahalise vabaduse, kus avaneb täiesti uus maailm ja palju rohkem võimalusi.
Heaolutasand numbrites
Arumäe selgitab, et heaolutasandil on inimesel piisavad rahavarud, pool aastat kuni aasta, ning investeerimiskapitali ligikaudu 10 000 eurot, ja ta tunneb end majanduslikult üsna kindlalt. “Heaolutasandil enam ei muretseta väga oma sissetulekute pärast, sest kui peaksid ka töö kaotama, siis omades piisavalt kompetentse või teadmisi, suudad oma sissetuleku asendada,” kirjeldab ta. See on ka tasand, kus kaalutakse ettevõtjana tegutsemist, sest on rahaline puhver, millega ettevõtet käivitada. See aga ei tähenda, et heaolutasandil peaksid kõik olema ettevõtjaid — on ka need, kes teenivad spetsialistina, keskastme- või tippjuhina korralikku palka, kulutavad mõistlikult ja suudavad piisavalt raha kõrvale tõsta, saavad aru investeerimise väärtusest ning on astunud sammud investeerimismaailmas omades esimest rahavoo investeeringut.
Heaolutasandil olevaid inimesi iseloomustab see, et nad otsivad teadlikult võimalusi, kuidas oma vabast kapitalist rahavoogu tekitada ning et kasvaks investeeringutest saadud sissetulekud. Teisisõnu nad soovivad raha enda eest tööle panna, selle asemel, et ise raha eest töötada.