Ilukirurgia imelik maailm: vagiina disainimine on järjest rohkem nõutud kosmeetiline operatsioon

 (29)
Ilukirurgia imelik maailm: vagiina disainimine on järjest rohkem nõutud kosmeetiline operatsioon
MorgueFile. Pilt on illustratiivne

Labiaplastika ehk häbememokkade korrigeerimine on teatud juhtumitel täiesti õigustatud ja seda tehakse ka Eestis, kuid nüüd on maailmas levinud trend teha seda operatsiooni mitte otseselt vajadusel, vaid üha rohkem naisi laseb oma vagiinat disainida põhjusel, et see piirkond joogapükstes ja bikiinides parem välja näeks.

Ameerikas on selliste operatsioonide sooritamise arv viimase aastaga tõusnud hüppelised 49%. Labiaplastikat lasevad endale teha 16-aastased tüdrukud ja 70-aastased vanaprouad. Tavaliselt palutakse lõigata häbememokki väiksemaks või korrigeerida nad ühtlaseks — juhul kui üks häbememokk on teisest suurem.

Labiaplastikat kasutatakse nii välimiste kui sisemiste häbememokkade korrigeerimiseks. Tavaliselt pöördutakse häbememokkade korrigeerimiseks kirurgi poole pärast sünnitust, mis tihti on õigustatud, kuid kui operatsiooni põhjuseks on soov joogapükstest ilusamini läbikummuvad häbememokkade piirjooned saada, siis on asi vist juba natuke käest ära. Aga just see ongi Ameerika arstide sõnul järjest enam levinud põhjendus operatsioonile ning see ka seletab hüppelist kasvu protsendis, kui palju rohkem Ameerikas aasta-aastalt labiaplastikat tehakse.

Kas sina laseksid oma häbememokki lihtsalt ilu pärast kirurgiliselt korrigeerida, kui see võimalus avaneks?

Allikas: Daily Mail