Mehed peavad oma peenist liiga väikseks

 (159)
Mõõdu järgi
Corbis/Scanpix

85% naisi on rahul oma partneri peenise proportsioonidega, aga ikkagi põevad väga paljud mehed nn väikese peenise sündroomi. See tähendab, et mehed peavad oma peenist liiga väikseks ka siis, kui see seda üldsegi ei ole.

Samas ei kujuta need mehed ettegi, et on olemas ka tõeline hälve, mis seisnebki selles, et peenis on pisike, kirjutab WebMD. Sellist kõrvalekallet nimetatakse mikropeeniseks.

Uroloogid soovitavad arstidel meeste muret, et ehk on nende peenis liiga lühike, mitte välja naerda. „Meeste mure oma peenise suuruse pärast on ülilevinud,“ ütleb Hallemshire´i haigla uroloog Kevan R. Wylie. „Sellele tuleks tähelepanu pöörata, sest selline hirm vaid süvendab mehe muret ja ärevust.“

Keskmise erekteerunud peenise pikkus on 13,7-15,5 cm ja ümbermõõt 12 cm ümber. Erekteerunud mikropeenise pikkus aga jääb alla 7 cm.

Mikropeenist esineb vähestel meestel. Siiski tahab 45% mehi, et nende peenis oleks suurem, selgub uuringust. Samas hoiatavad arstid peenise kirurgilisel teel suurendamise eest, kuna see võib kaasa tuua tõsiseid komplikatsioone.

Kui arstide seletused ei suuda veenda meest, kes ekslikult arvab, et ta peenis on liiga väike, suunatakse selline patsient psühhoteraapiasse.