"Mu kallim tahab sageli seksida just siis, kui mina ei taha. Kas ma peaksin seda siiski tegema või ütlema talle ausalt, et ma ei viitsi?"

 (38)
Vastus paljusid vaevavale küsimusele!
"Mu kallim tahab sageli seksida just siis, kui mina ei taha. Kas ma peaksin seda siiski tegema või ütlema talle ausalt, et ma ei viitsi?"
Foto: Shutterstock

Küsimus: mu kallim tahab sageli seksida just siis, kui mina ei taha. Kas ma peaksin seda siiski tegema või ütlema talle ausalt, et ma ei viitsi?

Vastab Kinkly psühhoterapeut Todd Baratz, kes on spetsialiseerunud suhetele ja seksile:

"Jah, mõlemat. Alati on okei öelda "ei" - ALATI.

See, kui sind survestatakse seksima, kuigi sul selleks tuju pole, ei ole kunagi seksikas, aga mõned erandid siin siiski on. Kunagi pole vastus sellele küsimusele must-valge. Aga, olles selle ära öelnud, on oluline ka mõista, miks sul tuju pole? Kas see on sellepärast, et sul valutab kuskil või oled väsinud? Või eelistad lihtsalt televiisorist seriaale vaadata? Või ehk pole seks selline nagu sina sooviksid ja seetõttu sa ei viitsi sellega tegeleda? Kui sa mõistad, milles probleem seisneb, on võimalik teha informeeritud otsus, kas ikka tasub partneri soovile ära öelda või mitte.

Vahel võib aidata, kui nõustud seksima, soovides seksuaalselt oma partnerile lähemal olla. On tõenäoline, et kui sa oma tahtejõu mängu paned, hakkad ka ise seda rohkem nautima ja muutute lähedasemaks. Armastavas suhtes teeme kõik aeg-ajalt asju, mida me teha ei soovi. Olgu selleks siis õhtusöögiks pitsa söömine, kuigi eelistaksid täna midagi muud või teleseriaali vaatamine, mis sulle väga ei meeldi. Seksi puhul ei ole see teistmoodi."

Allikas: Kinkly