Vööalune võlumaa — milleks naistel neid karvu seal all üldse vaja on?

 (77)
Soovitused intiimpiirkonna hoolduseks!
Vööalune võlumaa — milleks naistel neid karvu seal all üldse vaja on?
Foto: Shutterstock

Suvi on kohe-kohe kohal, mis tähendab, et naised on taas õide puhkenud. Uus garderoob, erksam maniküür, silmapaistvamad soengud ja vallatumad aksessuaarid — teate ju küll, kui ilusaks tänavapilt ilmade soojenedes muutub.

Naised naudivad päikesest saadavat lisaenergiat ja pööravad senisest enam tähelepanu enda välimusele ja tervisele. Otsitakse vaheldust oma igapäevasele rutiinile ja katsetatakse erinevaid stiile, seda nii ülal- kui allpool vöökohta.

Sellel, millised on selle suve intiimpiirkonna soengutrendid, me täna ei peatu, küll aga anname veidi mõtlemisainet selles osas, mis on bikiinipiirkonna karvade funktsioon. Samuti teeme juttu hügieenist, raseerimise šabloonidest ja intiimpiirkonna lõhnastamise võimalustest. Kõik ikka selleks, et avardada silmaringi ja seista teie tervise eest, kallid naised.

Intiimpiirkonnas on karvad mõjuva põhjusega, mitte su ärritamiseks!

Kas oled kunagi mõelnud, miks seal all neid karvu nii palju peab olema? Tundub ju, et oleks igas mõttes hügieenilisem, esteetiliselt ilusam ja armumängudeks mugavam, kui plats oleks täiesti puhas, mistõttu paljud naised selle tee ka valivad. Aga kas sel on ka mingi mõju tervisele, kui hävitame karvad sealt, kuhu loodus need kasvama on pannud?

Jah, tegelikult küll, sest intiimpiirkonna karvad:

  • hoiavad pesu eemal nahapinnast, tagades õhule vajaliku juurdepääsu ja tuulutuse, reguleerides temperatuuri ja kaitstes nahka kangast tekitatud hõõrdumise eest
  • toimivad kaitsva pehmendusena vahekorra ajal, aidates ära hoida nahk-naha hõõrdumisest tekkivaid marrastusi
  • takistavad mustuse ja ohtlike mikroorganismide jõudmist tuppe, aidates vähendada nt kuseteede infektsioonidesse nakatumise riski
  • on kaetud higinäärmetest pärit rasuga, mis sisaldavad feromoone — liigiomaseid aineid, mis mõjuvad seksuaalselt külgetõmbavalt
  • karvafolliikulid toodavad rasu, mis ei lase bakteritel nii kergesti paljuneda
Seotud lood:

Kuigi kõik nimetatud põhjused peaksid tekitama soovi intiimpiirkonda väheselgi määral karvu jätta, paneb meid Ulakas Kaunitaris kõige rohkem mõtlema fakt, et naised ajavad end karvutuks, et olla partneri jaoks atraktiivsed, samas aga loobuvad nad sellega salarelvast feromoonide näol, mis ilma pingutuseta potentsiaalse kaaslase maha murraks.

Äkki prooviks vahelduseks midagi muud?

Kindlasti ei tule me kontrollima, kuidas keegi oma vööalust võlumaad hooldab, sest ennekõike on tähtis see, kuidas sa ise end oma valikute juures tunned. Kui sa aga tunned, et praegune olukord ei tee sind õnnelikuks või veel hullem, on põhjustanud terviseprobleeme, siis võiksid vahelduse mõttes üle vaadata oma intiimpiirkonna hoolduse rutiini ja kaaluda mõnda sellist soengut, mille puhul karvad saaks täita looduse poolt seatud ülesandeid.

Bikiinipiirkonna karvade piiramiseks sobivad mitmed erinevad meetodid nii kodus kui salongis. Kodus saad kiire hoolduse ära teha trimmeri, epilaatori, vaha, väikeste kääride või raseerija abil.

Oluline on tähelepanu pöörata töövahendite puhtusele ja naha niisutamisele. Teinekord annab visuaalselt olulise erinevuse juba bikiinijoone puhastamine ja karvade pikkuse vähene kärpimine.

Raseerimisel kasuta kindlasti spetsiaalselt intiimpiirkonnale loodud raseerimiskreemi. Peale raseerimist proovi kindlasti mõnda imelist hooldavat spreid, mis rahustab naha kiirelt ja ei lase põletikul ega punastel täpikestel tekkida.

Naturaalse soengu puhul võid rohkem muret tunda, kuidas sa lõhnad, kuid selle mure lahendab diskreetselt kleidisaba alla pihustatav intiimpiirkonna lõhnavesi.

Soovitused intiimpiirkonna hoolduseks

Ära kasuta intiimpiirkonnas tavalist dušigeeli/seepi, sest see muudab olemuselt happelise keskkonna aluseliseks ja loob eeldused ohtlike bakterite paljunemiseks, sügeluseks, punetuseks, halvaks lõhnaks ja infektsioonideks. Eelista sellist intiimpesugeeli, mis sisaldab hooldavaid ja niisutavaid koostisosi ja tasakaalustab tupe mikrofloorat.

Pese oma intiimpiirkonda välispidiselt vähemalt 1 kord päevas, samuti enne ja pärast vahekorda. Kui see pole võimalik, hoia öökapil niiskeid salvrätikuid, millega end värskendada.

Ära kanna pesukaitseid igapäevaselt, vaheta pesukaitseid/hügieenisidemeid iga 4 tunni ja tampoone iga 2-3 tunni tagant!

Väldi sünteetilist glütseriini sisaldavaid libesteid, kuna see loob soodsa keskkonna seente ja bakterite paljunemiseks.

Eelista (vähemalt aegajalt) klassikalise lõikega püksikuid stringidele ja tangadele, et bakteritel poleks nöörikese abil otseteed pepust tuppe.

Naturaalsel bikiinipiirkonna soengul on mitmeid plusse tervisele, lisaks panevad feromoonid tööle naise loomuliku külgetõmbejõu. Kõige olulisem on muidugi, et sinu valikud tagaksid sulle enesekindluse, muretu meele ja hea enesetunde!

Allikas: Ulakas Kaunitar