Annela lugu: kuidas ma võõra naisena oma mehe kohtingule kutsusin

 (1)
Annela lugu: kuidas ma võõra naisena oma mehe kohtingule kutsusin
Foto: Shutterstock

Kahtlustades, et tema mees otsib internetiportaalidest endale naispartnereid, tegi Annela endale kolm kontot ja hakkas põnevusega ootama, mis edasi saab.

Annela loo räägib tema sõbranna Vivian, kes on Annela muredega kogu aeg kursis olnud ja rasketel eluhetkedel ikka sõbrannale tuge pakkunud. Mõlemad on üle 40 aasta vanad ja abielus, Annelal on üks gümnaasiumis käiv laps ja Vivianil kaks, kellest üks on juba kodust lahkunud ja elab koos elukaaslasega Tallinnas.

“Ma räägin loo oma sõbrannast, keda ma vahel isegi kadestan, sest tal on nii seikluslik elu,” alustab Vivian. “Samas pole tema seiklused alati sugugi rõõmu tegevad. Pole just rõõmustav teada saada, et su mees petab sind, aga Annela sai minu meelest sellest kuidagi kergelt üle. Ei valanud ohtralt pisaraid, ei loopinud kodus asju ega ähvardanud isegi lahutusega. Ometi suutis ta mehe taltsaks teha. Aga enne, kui nad jälle omavahel rahu tegid, pidi palju juhtuma.

Ühesõnaga, Annelale hakkas tunduma, et ta mees ei ole talle truu. Loomulikult me sõbrannadena räägime niisugustel teemadel ja arutame, kas meie mehed on meid petnud. Mina näiteks arvan, et küllap mu mehel on olnud üheöösuhteid. Aga kui mees püsiarmukest peab, sellest saab naine ikka aru, arvan ma. Armukese jaoks tuleb ju aega leida ja see käib kodu arvelt. Annelale tunduski, et mees juba aasta aega väldib lähedust temaga. Ise kurtvat, et lihtsalt seksisu on kadunud. Samal ajal oli mees ka rohkem aega kodust ära. Põhjendas äraolekut töökorralduse muutusega, mille tõttu ta peab piirkonnas, vahel aga terves Eestis ringi sõitma ja vahel ka ööbima jääma. Annela oletas, et kuna mees on kodust palju ära, siis koju jõudes võiks ta ju abikaasa lähedust soovida. Kuna ta aga koju jõudes Annelale mingit tähelepanu ei pööranud, arvas Annela, et mees on piisavalt mujal saanud naiste lähedust nautida ega vaja seda enam kodust.

Seotud lood:

Paar korda rääkis Annela, et peaks meest jälitama ja ta vahele võtma. Kujutlesime, kuidas me võõra autoga teda jälitame, pargime auto tema oma kõrvale ja jääme siis maskeerituna autosse ootama, mis edasi saab. Aga kui mehel tuleb veel kuhugi sõita? Ja siis veel kuhugi? Ja siis läheb veel poodi ka? Mees saab ju aru, et mingi sama auto sõidab kogu aeg tema taga. Ühesõnaga, see oli lennukas plaan mõtetes, aga selle teostamine oleks ikka väga raske olnud. Pigem oleks pidanud kellegi palkama, aga kust niisugust leida. Annela kartis ka, sest niisugune jälitamise tellimine pole seaduslik. Kui tema ise oma mehel silma peal hoiaks, oleks teine asi, aga sel juhul peaks ta ju töölt ära tulema ning ainult jälitamisele ja muuseas ka autode vahetamisele keskenduma.

Läks nii, et Annela otsustas lõpuks huupi tulistada, lootes, et äkki saab mehele pihta.

Ma igaks juhuks ei hakka ütlema meie elukohta ega selle tutvumisportaali nime, kuhu sõbranna kontod tegi. Me mõlemad uurisime enne oma tuttavatelt, kust Annela mehe sugune mees Alar võiks endale seiklusi ja partnereid otsida. Muidugi me ei öelnud, et Annela oma meest kahtlustab ja tahab kontot teha. Seejärel tegi Annela erineval ajal kolm erinevat kontot, et saak oleks rikkalikum. Ta märkis, et on vaba ja vallaline ega otsi elukaaslast, vaid ainult seiklust. Siis on rohkem lööki. Muud asjad, vanus, sünniaeg ja huvid erinesid. Otsisime vaba kasutusega fotopangast võimalikult erinevad ilusad erootilised fotod, kus inimese nägu näha ei olnud. Nooremaks me teda ei palju ei teinud, panime, et on 35, 38 või 39aastane. Fotode järgi väga atraktiivne neljakümnendates küps naine. Ega Annelal muidu ka viga pole, kui ennast korralikult ära sätib.

Päris kõva möll läks lahti, Annela kogus austajaid nagu poplaulja. Mõni avaldas armastust, mõni tegi kohe siivutu ettepaneku, kui Annela korra või paar ilusasti vastanud oli. Kohe selgus ka see, et mõni mees kirjutas mitmele kontole täpselt samasuguse kirja, isegi kirjavead oli eelmisest kirjast kaasa kopeerinud.

Kokkusaamisettepanekuid tuli ka iga päev. Kutsuti ka hotelli ja motelli. Annela vingerdas kõrvale, mille peale nii mõnigi solvus, et kas tema ei olegi väärikas mees, kellega kokku saada. Samas põhimõtteliselt ei olnud Annela vastu, et mõne toreda mehega kohvikus kokku saada, aga esialgu ükski mees ta südames leeki süüdanud.

Edasi juhtus küll midagi täiesti uskumatut. Lühikese aja jooksul kirjutas tema mees kahele Annela kontole. Ühte kontot oli Annela eelmisel päeval vaadanud ka ja arvanud, et ilmselt see on Alar. Aga tema pidid olema passiivne pool, mitte ise otsima.

Mees kirjutas mõlemale Annela loodud naisele samasuguse kirja. Ilusa popi fotosarja oli endast teinud. Mitte küll niisuguste fotodega, et tuttavad ta kohe ära tunneks, aga Annela tundis ära. Tema teab ju hästi oma mehe kehakuju ja seda, mis riided ja isegi mis pesu mehel olemas on. Minul ei jäänud ka kahtlust, et see on Annela mees Alar.

Nad hakksid suhtlema. Mees kiitis Annela ilu ja muuseas ka seda, et tore on kohata nii armsat naist siitsamast lähedalt, siis on kokkusaamist lihtsam korraldada. See, mis mees oma suhte staatusest rääkis, võttis Annelal algul südame alt külmaks. Mees kirjutas, et ta on formaalselt küll abielus, aga nad lihtsalt elavad naisega ühe katuse all, kuna enne lapse koolilõpetamist ei taha lahku minna. Annela rahunes aga maha, kui mõtles järele, et temagi on samamoodi mõelnud, et kui laps kodust ära läheb, siis muutub nende elu ikka täiesti tühjaks ja kas selllisel kooselul on üldse mõtet.

Mees näis Annelale lausa mõnuga kirjutavat, kui vilets elu tal oma naisega on, kuidas naine enda eest ei hoolitse jne. Viimaseses tunnistas Annela end süüdi, aga mõtles seejuures, et Alarit ta ju ei huvitanud ka siis, kui ta enda eest hoolitses.

Ühesõnaga, Alar kirjutas kodusest elust paljusid asju, mida poleks pidanud kirjutama. Aga Annela elas kõik üle, sest ega see mehe liiderlikkus enam väga ei üllatanud ja pealegi tema seiklus oli alles poole peal.

Kuna Alar tahtis äsja kohatud naistega kangesti kokku saada, ei hakanud Annela väga tõrkuma. Kaks tema n-ö tegelaskuju lükkasid kohtumised kiire aja tõttu hilisemaks, aga üks Annela loodud naine läks mehega kohvikusse kohtuma. Selle naise kohta kirjutas Annela, et ta elab linna lähedal asulas, kust tema mees Alar kindlasti kedagi ei tunne.

Annela nautis juba ette seda kohtumist kodulinna kohvikus. Ise imestas, et Alar jultunult võõra naisega on nõus avalikus kohas kohtuma. Teiseks imestas Annela seda, et mees mitte midagi ei kahtlusta. Annela tegi korraliku meigi ja pani selga peoriided, et olla nagu tõeline võrgutaja.

Kui ta uksest sisse astus, oleks mees tahtnud nagu põrandast läbi vajuda. Annela rõõmustas ootamatu kohtumise üle ja ruttas meest kallistama, et ta ebamugavustunnet suurendada. Mees ei tahtund kuidagi toolilt tõusta. Annela läks tooli taha ja kallistas teda selja tagant. Mees oli näost tulipunane ja oli näha, kuidas ta käed värisesid. Ta kogeles, et Annela ei käi ju selles kohvikus. Annela muigas ja ütles, et just täna tuli selline mõte, et astuks just täna siia kohvikusse sisse. Ja küsis, ega ta ei sega ja kas mees ootab äkki kedagi. Alar võpatas ja ütles, et ei oota, vaid tuli korraks kohvi jooma. Annela noogutas, et kohvipausid teevad päevad ilusaks, ja istus mehe juurde lauda.

Alari silmis oli lausa ahastus. Ta pidas läbi akende kogu aeg tänavat silmas, et aegsasti näha, millal tema unistuste naine tuleb. Annela mõtles, et võib-olla tellida süüa, einestada siis koos vaikuses ja kuulata mehe südame tukseid? Annela tellis siiski kohvi ja mõtles, kas öelda mehele kohe või õhtul kodus. Ta tundis, et ei suuda õhtuni oodata. Otsustas siiski kohe öelda. “Ega see Greete ei tule,” ütles Annela. Mees läks üleni higiseks. “See Greete olen mina,” lisas ta.

“Seda ma küll ei oodanud, et sa nii alatu võid olla!” karjus Alar ja tormas välja.

Annela helistas mulle pärast seda ja kirjeldas, mis oli juhtunud. Ta ütles, et poleks uskunud, et niisuguse kohtumise järel jääb nii hea tunne. Ta ütles, et elu tundub lausa ilus.

Õhtul oli neil Annela sõnul väiksemat sorti kodusõda. Kui Alar hakkas enda järel nuhkimist taunima, käis Annela välja kogu tõe kahest naisest, kellega tema mees suhteid üritas luua. Mees jäi palju vaiksemaks. Nad rääkisid sel õhtul palju rohkem kui viimastel aastatel kokku. Mõlemad ütlesid lõpuiks, mis etteheiteid neil teineteisele on ja millest nad puudust tunnevad.

Alar ütles, et ta ei otsinud naisi, kellega oma naist petta, vaid tahtis elu huvitavaks teha ja kohtuda erinevate naistega. Annela mõtles, et tagantjärele võib kõike rääkida.

Mulle tunnistas Annela hiljem, et sel päeval ja õhtul sai ta oma mehest vabaks. Tal oli ükskõik, kellega mees kohtub. Ta ei igatsenudki enam mehe lähedust. Kogu see afäär oli kuidagi hale.

Kuigi Annela seda isegi ei nõunud, lubas Alar, et ta lõpetab tutvumise ära ja hakkab rohkem kodus olema. Hakkas ka rohkem kodus olema, aga Annela ei tundnud sellest enam rõõmu.

Annela läks hoopis kohtuma ühe mehega, kes interneti vahendusel talle meeldiv tundus. Selle mehega jäi tutvumiskohtumine ainsaks, sest Annela ütles, et ta ei tundnud tõmmet.

Küll aga järgmine mees, kellega Annela kohtus, hakkas talle nii palju meeldima, et nad hakkasid kokku saama.

See mees oli äsja lahku läinud. Suhe arenes nii tõsiseks, et Annela oli tõsise valiku ees, kas jätta oma Alar maha ja kolida selle mehe juurde. Kodu ja laps hoidsid siiski kinni.

Enne, kui Annela midagi radikaalsemat otsustada jõudis, sai Alar sellest suhtest teada. Ta oli ikka päris marus. Annela suutis ta maha rahustada küsimusega, kas tema tegi midagi niisugust, mida Alar pole juba ammu teinud. Alar rääkis, et ta saab aru, et Annela tegi kõike temale kättemaksuks, aga ehk aitab nüüd kättemaksust. Annela nõustus.

Nad on viimasel ajal elanud päris rahulikult koos, aga Annela kurdab, et tema jaoks on niisugune elu igav. Temale sobiks nüüd juba paremini niisugune variant, et mees käiks oma käike ja tema saaks käia oma käike väljaspool kodu. Aga praegu on nad kokku leppinud, et ei kohtu teistega. Annela suhtleb siiki edasi selle mehega, kelle ta tutvussaidilt leidis. Nad kohtuvad harva ja väga salaja, et Alar mingil juhul teada ei saaks.