Endine karjäärinaine: tulin töölt ära, et mehel oleks igal õhtul koju jõudes toit laual

 (37)
"Traditsioonilised naised" on tagasi!
Endine karjäärinaine: tulin töölt ära, et mehel oleks igal õhtul koju jõudes toit laual
Foto: Shutterstock

Maailmas levib uus liikumine nimega "tradwives", mis tõlkes tähendab traditsioonilist naiste, kes ei käi tööl, vaid hoolitseb selle asemel hoopis kodu eest ja valmistab iga päev perele süüa. Ka endine karjäärinaine Jayne Hall otsustas töölt ära tulla ja hakata hoopis 50ndate stiilis koduperenaiseks ning tema insenerist abikaasa Allan on nüüd pere ainus ülalpidaja.

45aastane inglanna töötas eelnevalt poejuhatajana ja seejärel ujumistreenerina ning unistas oma ujumiskooli rajamisest, kuid peale seda, kui ta otsustas esmalt poole kohaga koju mehe ja poegade eest hoolitsema jääda, ei soovigi ta enam tööle naasta, vahendab The Sun.

Lisaks sellele, et Jayne soovib elada kui traditsiooniline koduperenaine, kannab ta ka 50ndate stiilis riideid ja kasutab vintaažilikke tarvikuid ning ta ei hooli sellest, et teised inimesed peavad teda vanamoodsaks. “Ma olen tänulik naistele, kes on võidelnud võrdsete õiguste eest ja tean, et seksism eksisteerib maailmas jätkuvalt, aga minu puhul see ei kehti,” selgitab ta oma otsust. ”Tradwife’iks olemine, perele armsa kodu loomine ja õhtul koju naasvale partnerile söögi valmistamine on mu enda isiklik valik — mitte tema. Sel viisil elamine teeb mind õnnelikuks. Ma tunnen end vaimselt palju paremini ja mul on parem kontroll asjade üle. Kodu on korras, aed näeb suurepärane välja ja lapsed on õnnelikud. Ja mul on rohkem võimalust Allanit toetada, sest tal on stressirikas töökoht.”

Seotud lood:

Jayne ei soovi kuidagi feministe oma otsusega solvata, vaid naisena usub ta, et see on tema enda vaba valik. “Pole üht viisi, kuidas olla naine ja täpselt nagu mina ei tee maha naisi, kes käivad tööl, ei tohiks nemad teha mind maha,” põrutab ta.

Peale seda, kui Jayne leidis Facebookist sarnase mõttemaailmaga naiste grupi, on ta saanud veel rohkem selle liikumise kohta teada ning teineteisega jagatakse sotsiaalmeedia vahendusel ka erinevaid kodutööde nippe ja nõkse.

Ta loodab, et oma loo rääkimisega tõestab ta, et samaaegselt on võimalik olla nii tradwife kui ka feminist, sest feminism on tema jaoks naiste otsuste austamine, olenemata sellest, kes keegi olla soovib. "Ma soovin, et oleksin alustanud sellist elustiili aastate eest. Ma pole kunagi olnud õnnelikum," rõõmustab ta.