Kas saaksid ise hakkama, kui su meest ühel hetkel enam poleks?

 (57)
Kas saaksid ise hakkama, kui su meest ühel hetkel enam poleks?
Foto: Ilmar Saabas

Liina Tennosaar rääkis ajakirjale Tiiu, et kui tema teine abikaasa otsustas uue pere luua, tundis ta end väga räbalasti. Ei osanud ta autol õli vahetada, ei teadnud ta, kuhu elektriarveid maksta… See pani Naisteka mõtlema — kui palju on Eestis naisi, kes sõltuvad nii suurel määral oma mehest, et temast ilma jäädes justkui ei oskakski enam elada?

Kujutle, et su meest ühel hetkel enam pole — ehk otsustab ta uue naise võtta, võib-olla juhtub kurb õnnetus. Me ei näe iial homset päeva ette. Kui hästi sa üksinda jäädes hakkama saaksid?

Kas saaksid autoga hakkama, kas teaksid, kuhu ja millal arveid maksta? Oskaksid sa veenäitu kontrollida või lapse jalgratast parandada? Mis see ka poleks, on palju tegevusi, milles naised kipuvad toetuma mehe õlale — kuid kui see õlg kaob?

Kallis naine, anna teada, kuidas sina hakkama saaksid. Millised on need kohustused, mida täidab teie suhtes enamjaolt mees ja mida sina ei oskakski täita? Mis sa arvad, millega peaks iga naine kindlasti ise hakkama saama, olgu tal mees või mitte?

Loe: Printsile lootmise asemel kindlusta tagala