Kõik, mida sa pead teadma flirtimisest!

 (33)
Kõik, mida sa pead teadma flirtimisest!
Scanpix

Flirt on kaunis mäng. See on peen naiselikkuse ja seksuaalsuse demonstratsioon oma väljavalitule. Sa annad talle läbi lillede mõista, et oleksid nõus — kui ta tõepoolest on nii hea, kui paistab — temaga lähedasemaks saama. Kuid loomulikult mitte praegu, vaid kunagi — eelmises elus või homme, kui sa just ei lendaks õhtul Pariisi või kui sa ei usuks abielu pühadusse… Pane tähele, sa ei räägi seksist, vaid lähedusest. Ja kõik! Ei mingit sinupoolset agressiivsust partneri suhtes, ei mingeid siivutuid liigutusi, ega ka mitte sõbralikke ettepanekuid koos klaasike veini juua, et siis õhtu sinu pool veeta.

Mees vastab flirdile meeleldi, sest talle meeldib selle taga peituv kutse: „Sa oled hea, see on selge. Aga kui hea, selle selgitan kohe välja!”

Ta kurameerib sinuga: lahutab su meelt, külvab üle komplimentidega, demonstreerib oma mõistust ning täidab sinu väikesed tujud. Kui aga mehel pole erilist väärikust, ei ole ka flirti. Kes tahaks flirtida rumalavõitu ja igava mühkamiga?

Kolm salarelva

Koketeerimine on kogum võtteid tõmbamaks mehe tähelepanu endale. Sellel ei ole mitte mingisugust stsenaariumit. Naiselt ei nõuta erilist intellektigi. Seda suudab igaüks. Koketeerida võib terve meeste summaga. Selle taga pole peidus mingeid tundeid, üksnes soov ilutseda ja välja paista.

Flirt käib siiski teatud plaani järgi ning nõuab naiselt oskust meest õigesti hinnata ning oma eesmärke täpselt määratleda. Neid on aga flirtival naisel mitmeid. Lisaks peab flirdi objekt naisele kasvõi veidikenegi meeldima.

Võrgutamine seisneb juba avalikus tegevuses, mille eesmärgiks on objekt voodisse meelitada. See on mäng tulega, kuna daam pakub avameelselt seksi, samas ei soostu sellega mitte alati. Mees aga tunneb end petetuna ning on kuri.

Ega flirtki pole alati „süütu”. Tee seksi juurde läbi flirdi on äärmiselt intrigeeriv, selles on nii palju ütlemata jätmisi ja vihjeid: „Loomulikult — ei, aga, võib-olla — jah!” „Ainult mitte praegu! Aga ülehomme — on juba hilja…” Ning mees pole viimse hetkeni kindel, kas ta saab selle, millest unistab.

Koketeerimisel ja võrgutamisel on vanuselised piirid. Koketeeriv vanadaam või eakas võrgutaja pole just kõige kaunim vaatepilt. Flirt sobib aga igas vanuses.

… mitte grammigi rohkem!

Et flirtida, tuleb teada oma naiselikke väärtusi ning mõista mehi. Lisaks nõuab flirt mõõdutunnet. Tark naine doseerib flirti väga täpselt, kuna tal pole kavatsust muuta meeldivat vestluskaaslast seksuaalmaniakiks või pühendunud armsamaks.

Flirdist ei tule midagi välja, kui naine ei tunne ennast naisena ega näe mehes meest. Paraku juhtub seda meiega meie võitluses võrdõiguslikkuse eest aina sagedamini ja rohkem. Ning kõige kurvem on see, et me ei märkagi seda! Meile tundub, et meie käitumine on „super”, ainult et mehed on sellised haledad ega märka meie sarmi.

Mis hävitab flirdi

Mina tean paremini!

Hirm, et mees „alandab” teda, sunnib naist ründama. Naine esineb pahatihti mehega suheldes konkureeriva isase rollis ning muudab mehe ja naise vahelise flirdi poksimatšiks. Pärast aga kurdab, et vastane käitus temaga jämedalt. Või mis veel hullem — naine lööb oma võimsate teadmistega vastase nokauti. Ja kui siis moraalselt murtud mees, kaotust tunnistades, intellektuaalsest ringist minema roomab, imestab naine, mis mehel viga, isegi ei kutsu teda tantsima.

Takerdume sageli oma „geniaalsusesse”, otsekui oleksime selle alles täna õhtul endas avastanud ega tea päris täpselt, mida sellega peale hakata. Ja niipea kui mees soovib meie ees oma mõistusega hiilata ning alustab vestlust, peame meie oma naise kohuseks tõestada talle, et meie teadmised on tema omadest mäe kõrguselt üle. Tulemus — kõik mehed kaovad meist eemale…

Mina otsustan!

Kohati arvavad naised, et mehi haaratakse kõrist või lipsust ning tiritakse endaga kaasa. See on muidugi võimalik, kuid mehed, kes selliselt ennast tõmmata lasevad, on üpris tühised hingekesed. Nad saputavad veidi ja annavad alla — niikuinii ei taha neid mitte keegi. Ülejäänud — väärikad — tirivad end lahti ja lasevad jalga.

Oleme unustanud tüüpilise naiseliku tarkuse: passiivsus tõmbab ligi. Meile näib häbiväärne välja näha „saagina”! Ometi lähevad kõik mehed — nii julged kui arad — nende naiste õnge, kes taganesid ja vaikisid, naeratasid ja pöördusid ära, kutsusid ja jooksid minema, nõrkesid ja kukkusid… Sellised naised äratavad meestes instinkte. Ning kõige kindlam ongi panustada instinktidele. Mille pagana pärast me peame kogu aeg peal olema, kõige eest vastutama ja kõike juhtima? Täiesti arusaamatu. Kui palju lihtsam on talle alt öelda, mida sa tahad ning las ta teeb seda sinu jaoks.

Ma hoolitsen sinu eest!

Pealetükkiv püüd „olla kasulik”, lootuses sel moel meest endaga siduda — aidata tal hoolitseda enda eest, et ta üle ei pingutaks ega end lõhki kisuks — peletab mehe tegelikult just eemale. Naine näeb meest haprana ja abituna, nagu last, ning üritab tema eest emalikult hoolitseda. Ometi ei meeldi ühelegi printsile, kui ballilt põgenev Tuhkatriinu seisatab äkki ja sõnab: „Ära kiirusta, trepp on järsk, kukud ja saad haiget. Ma ootan sind, ainult et ära üle pinguta!”

Sageli meeldib meestele naise ülim hoolitsus, naine ise aga ei meeldi sootuks. Mees lihtsalt kannatab ta välja. Miks? Sellise naise ees pole mõtet pingutada, ta söödab meest peaaegu et lusikast. See on aga mehele igav.

Mis vahet sellel on, kes esimesena helistab?

Mõned naised arvavad, et mehed erinevad naistest üksnes anatoomiliste detailide poolest. Aga mitte psühholoogiliselt. Ja mis vahet siis siin on, kes esimesena helistab? Nii jäetakse kahe silma vahele tüüpiline mehelik käitumine — kui too pärast tutvumist nädala jooksul ei helista, siis ta lihtsalt ei taha enam kohtuda. Paraku on naisi, kes arvavad, et helistamata jätmine on häbelikkuse ja tagasihoidlikkuse märk ning käituvad mehega otsekui ara sõbratariga. See tähendab, et nad haaravad initsiatiivi oma kätte. Seega kaotavad nad mehe silmis oma naiselikkuse ega paku enam huvi.

Flirtimise oskus ei ole sünnipärane. Seda õpitakse. Flirtimise tehnika omandamiseks on kasulik vaadata filme, kus mängivad Audrey Hepburn, Catherine Deneuve ning Audrey Tautou.

Osta endale erootilised jalanõud — stiletod. Kummalisel kombel tõstavad kõrged kontsad ka naiselikku enesehinnangut.

Ära ürita iga hinna eest originaalne olla. Kõikide võtete seast vali endale vaid selline, mis nimelt sinule sobib. Ning just sinu individuaalsus muudab sinu flirdi unikaalseks.

Flirtimise võtted. Kasulikud poosid, naeratused, fraasid ja žestid kontrollitakse enne kasutusele võtmist peegli ees. Vaja on ju teada, kas need just sinu isiksusega sobivad. See, mis sulle sobib, peab sulle endale meeldima.

Flirt on alati leebem kui koketeerimine. Naeratus vaid silmadega või suunurkadega. Vaikne naer. Pehme ja tasane hääl, et mees peaks sulle lähemale kummarduma.

Kõik kätteõpitud võtted lase kohe käiku. Flirtida võib tööl kolleegidega. Ainult ära kasuta neid võtteid ülemuse peal. See on sinu karjäärile ohtlik.

Flirtimiseks vali ainult neid mehi, kes on sulle sümpaatsed.

Allikas: Lilit, jaanuar, 2012