Lugeja paneb paika: miks just peale 1990. aastat sündinud inimestel on kriisi ajal kõige keerulisem suhet hoida?

 (3)
Lugeja paneb paika: miks just peale 1990. aastat sündinud inimestel on kriisi ajal kõige keerulisem suhet hoida?
Foto: Shutterstock

Kas viriseva kaaslasega nädalaid karantiinis olek purustab suhte? Kuidas mõjutab kriisiolukord voodielu? Möödunud nädalal ilmunud LP uuris eri vanuses paaridelt, kuidas nad kriisiga toime tulevad. Loo kommentaariumis jagas üks lugeja arvamust, et just peale 1990. aastat sündinud noortel on kõige keerulisem kriisi ajal suhet hoida. Miks?

"Kõige raskem ongi just neil noortel paaridel, kes on sündinud peale 1990 aastat. Nad on harjunud elama juba n-ö "vabas Eestis", kus algul läks see elu-olu kuidagi vaevaliselt, aga kuna kiiresti haarasid ohjad juba poliitikas ja majanduses ilma teinud tegelased, hakkas elu täistuuridel ikka seda liberaalset globaliseerumist omaks võtma.

Seega, ka kasvavad noored said uut kirgastumist, kõike võimaldavat ja lubavat elu jne. Oldi harjunud endile kõike lubama, enamasti võlgu võtma. Vastutusest polnud juttugi ja siis nüüd äkki, kui elu tõmbas suured pidurid peale, lähebki paljudel vanker kraavi.

Sama kehtib ka koduses elus ja suhetes partneriga. Vanemad inimesed, kes juba nõukogude aja karastuse läbi teinud, on palju vastupidavamad, nad on õppinud kõigest hoolimata toime tulema, ka partnerlussuhetes jääb domineerima sõprus!

Sõpra tuntakse hädas! Õige partner on ka ilma suure armastuseta selles olukorras eelkõige sõber ja abimees."

Lugeja, kuidas on praegune kriisiaeg Sinu suhtele mõjunud? Millised on suurimad väljakutsed? Millised positiivsemad üllatused?

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!