Sina küsisid, mees vastas: miks tahab mees puhata perest eraldi, mitte perega koos?

 (22)
Küsi ka!
Sina küsisid, mees vastas: miks tahab mees puhata perest eraldi, mitte perega koos?
Foto: Marvin Meyer/Unsplash

Tallinnas toimub 21. oktoobril suurseminar „Teekond sügava suhteni”, kus kõnelevad teiste seas Vahur Kersna, naudingute koolitaja Epp Kärsin ning Jesper Parve koos elukaaslase Mari Ojasaarega. Delfi Naistekas annab võimaluse neile siin küsimusi esitada. Seekord on vastajaks seminari korraldaja Raivo Juhanson.

Lugeja küsimus: miks tahab mees puhata perest eraldi, mitte perega koos?

„Me elame kiires maailmas, kus on palju kohustusi ja vastutust. Selles kiires tempos me unustame ära iseenda, elades suurtes pingetes ja ärevuses. Meestel on väga raske oma tunnetega kontakti saada, veel raskem neid väljendada. Ja väga suur hirm näidata end õrnana ja haavatavana, sest ühiskond on mehest loonud kuvandi kui kangelasest, kes igas hetkes saab kõigega suurepäraselt hakkama. Tegelikkus on kahjuks midagi muud. Mehed on sageli ületöötamise, kohustuste ja vastutuse koorma all murdumas, aga ei julge seda välja näidata. Ja ei julge ka välja öelda, et vajavad iseenda jaoks aega, et natukenegi lõdvestuda ja lõõgastuda, sest kardavad negatiivset tagasisidet. Selle asemel, et iseenda suhtes aus olla ja seda tunnistada, otsivad võimalusi, kus ei pea ennast nõrgana näitama ja otsivad põgenemiseks võimalusi. Kui mees julgeb iseenda suhtes aus olla, enda elu eest vastutuse võtta, siis on ta kindlasti paremaks kaaslaseks iseendale, oma kaaslasele ja lähedastele. Selleks on loomulikult vaja ka teadlikku naist, kes annab mehele võimaluse ja ei kritiseeri ega madalda teda igas hetkes ja olukorras. Koostöö,“ ütleb Raivo.

Lugeja, kas ka sind vaevab mõni suhetega seotud küsimus, millele oskaks hästi vastata just üks meesterahvas? Kirjuta see kommentaariumi ja püüame su küsimusele vastuse leida.