Väga ohtlikud märgid suhtes, mida võib kergesti segi ajada armastusega

 (9)
Väga ohtlikud märgid suhtes, mida võib kergesti segi ajada armastusega
Foto: Cristian Newman/Unsplash

Vahet pole, kui kaua te olete koos olnud. Kui su mees teeb ühte või mitut nendest asjadest, küsi endalt päriselt: kas sa sellist suhet tahtsidki? Oled sa kindel, et sa pole kedagi paremat väärt?

Kõik need märgid võivad tunduda süütud ja armsad, ning võivad tekitada tunde, et partner just hoolib sinust. Sa võid enda jaoks igasuguseid vabandusi välja mõelda, kuid ükski alljärgnevast ei ole aktsepteeritav. Need on asjad, mida teeb ainult toksiline inimene, keda sa enda ellu mitte mingil juhul ei vaja. Isegi, kui see tundub armas, võib iga tegevus minna aja jooksul hullemaks ja enne kui sa arugi saad, oled sa sattunud psühhopaadi või kontrollifriigi küüsi.

Su partner teab alati, kus sa täpselt oled

See ei tundu vale, ega ju? Muidugi on tore olla kursis sellega, kus su armastatu hetkel viibib. See tagab ka kindlustunde. Kuid kui sa ei saa sõbrannadega väljas olles isegi söögikohta vahetada niimoodi, et sa ei peaks sellest oma partnerile teada andma, on midagi väga valesti. Kui su partner tahab, et sa annaksid talle täiusliku täpsusega alati teada, kus kohas sa viibid, on ta muutunud liiga kontrollivaks.

Ta helistab lakkamatult ja saadab kogu aeg sõnumeid

Suhte päris alguses on see isegi aktsepteeritav. Vastarmunud inimesed ei suuda millestki muust mõelda, kui oma uuest kallikesest. Kuid pikemat aega koos olles muutub selline käitumine häirivaks. See on kindel märk usaldamatusest ja kontrollimisest. Levinud probleemne märk on, et partner helistab sulle lihtsalt nii kaua, kuni sa lõpuks vastu võtad, ja tavaliselt on ta selle aja peale juba väga vihane. Ta võib öelda, et muretses, kuid enamasti on see seotud tema enda ebakindluse ja kontrollimisvajadusega.

Seotud lood:

Ta sunnib sind rääkima asjadest, mida sa ei taha arutada

Selline käitumine viitab juba vaimsele vägivallale. Igal inimesel on oma piirid, millest nad ei taha üle astuda. Muidugi, on asju, mida suhtes olles lihtsalt peab teise inimesega arutama. Näiteks teemasid ühise tuleviku või lastesaamise üle. Kuid kui partneril on selja taga raske lapsepõlv ja ta tunneb, et ta ei taha seda oma partneriga veel jagada, sest ta ei ole valmis, kuid kaaslane nõuab selle tegemist, on see väga vale.

Ta tahab ainult sinuga koos olla

Taaskord, suhte alguses võib see tunduda nunnu, kui mees tahab ainult sinuga aega veeta ja jätab oma sõbrad ja pere täiesti tahaplaanile. Kuid see näitab jällegi, et mees on väga kontrolliv ja ta ei taha mitte koos olla sellepärast, et niimoodi on tore ja hea, vaid see annab talle kindla pildi sellest, et sina ei tee samal ajal kellegi teisega kuskil mujal midagi. Kui mehel ei ole sõpru ja oma perega ta ka ei suhtle, näitab see, et tema sees toimub midagi sünget. Seda märki ei tohi jätta tähelepanuta.

Ta nuhib sinu sotsiaalmeedias

Järjekordne märk kontrollimisest. Ta tahab alati teada, kus ja kellega sa olid ning ta ei jäta tähelepanuta kõiki pilte, kus sa märgitud oled. Nende kaudu saab ta alati uurida, miks sa mõne inimesega koos olid ja mida te tegite. Ja mis kõige hullem — arvatavasti käib ta salaja ka kõiki sinu sõnumeid lugemas.

Ta anub teist võimalust

Kui sa räägid talle eelnevatest märkidest, siis ta ei muutu vägivaldseks, vaid manipulaatoriks. Ta hakkab sind anuma, et sa jääksid temaga suhtesse. Et ilma sinuta ta ei saa hakkama. Ta teeb ennast nii haledaks kui saab, et sul hakkaks temast kahju. Kuid sa ei tohi selle lõksu langeda.

Allikas: YourTango