Mida teha, et nahk püsiks terve ja särav ka sügisel?


Mida teha, et nahk püsiks terve ja särav ka sügisel?
Benu kosmeetikakonsultant Kreete PõlmeBenu

Sügisesed külmad ja tuulised ilmad tekitavad vajaduse panna tavapärasest rohkem rõhku nahahooldusele. Just sel perioodil kimbutab paljusid kuiv, ketendav ja punetav nahk. Mida aga teha selleks, et nahk püsiks terve ja särav?

Benu apteegi kosmeetikakonsultandi Kreete Põlme sõnul tõuseb sügisel nahahoolduses esiplaanile naha sügavniisutamine. „Kuna jahedam välistemperatuur ja tuul muudavad naha kiiresti kuivaks ja ketendavaks, on oluline vahetada kerge tekstuuriga suvised kreemid rammusamate vastu. Toast õue liikudes muutub temperatuur märgatavalt, mistõttu tekib nahale punetus ja naha niiskustasakaal langeb,” selgitab Põlme ning lisab, et kapillaaride laiendite vältimiseks tuleks toitvat kreemi nahale kanda vähemalt 30 minutit enne õue minekut.

Kosmeetikakonsultandi sõnul ei tohiks ka sügisel ja talvel unustada nahka päikese eest kaitsta. „UVA-kiirgus, mis põhjustab naha vananemist, on aasta ringi sama tugev ja mõjutab nahka ka sügistalvel,” räägib Põlme.

Sügisel tuleks peale kreemide välja vahetada ka muud nahahooldustooted, näiteks kasutada niisutavamaid seerumeid ja maske, et pakkuda nahale maksimaalselt turgutust. „Sügisel on õige aeg hakata kasutama seerumeid, mis lähevad sügavamatesse nahakihtidesse ning pakuvad nahale sügavniisutust ja toitmist,” selgitab kosmeetikakonsultant.

Kuiva naha turgutamiseks sobivad hästi hüaluroonhapet sisaldavad tooted, mis aitavad nahas paremini niiskust säilitada. „Selle sügise trend on ka C-vitamiini sisaldavad seerumid, mis aitavad tugevdada nahakapillaaride seinu ja lisavad nahale sära,” lisab Põlme.

Igapäevase näonaha hoolduse juures on ülioluline naha regulaarne puhastamine. Seda on soovitatav teha kaks korda päevas: nii hommikul kui ka õhtul. Väga oluline on leida enda nahatüübile sobiv puhastusvahend, mis ei kuivataks nahka. „Näonaha puhastusvahendid peaksid olema sügisel õrnema koostisega. Näiteks on väga head erinevad näopuhastuspiimad ja mitsellaarveed,” soovitab Põlme, lisades, et ka keha eest hoolitsemist ei tasuks unustada. „Keha võiks pesta näiteks pesuõlidega ning niiskele nahale kanda toitvat kehakreemi.”

Kord nädalas soovitab kosmeetikakonsultant koorida nahka õrnatoimelise koorijaga, mille seast soovitab AHA ehk puuviljahapetega koorijaid. Samuti võiks kord nädalas kasutada niisutavat ja toitvat maski.

Selleks, et teada saada enda nahatüüp ning millises seisukorras nahk on, soovitab Põlme teha kosmeetikaraportit, mille põhjal saab leida just enda nahale kõige sobilikumad nahahooldustooted. Apteegis tehtava raporti käigus mõõdetakse naha niiskuse taset, rasusust eri näopiirkondades, elastsust ja melaniini sisaldust. „Nende andmete põhjal on võimalik leida õiged hooldustooted ka kõige tundlikumale ja probleemsemale nahale,” räägib Põlme. Nahadiagnostika tegemisele vanusepiirangut ei ole ja oodatud on nii mehed kui ka naised.