Millistest inimestest tasuks heaga eemale hoida?

Enesekeskne inimene

Tõenäoliselt on egoistlikku inimest kõige lihtsam tuvastada oma tutvusringkonnas. Enesekeskse inimese tuvastamine ei vaja mingeid suuremaid pingutusi, ta elab iseendale ja on keskendunud omaenda isiksusele. Ta on maailma naba ja kogu elu peab keerlema tema ümber. Temaga koos olles tunned sa end täiesti üksi. Ta ei hinda sind, ta ei huvitu sinust, ta ei küsi, kuidas sul läheb, ega hakka uurimagi, kas sul on abi vaja.
Sina oled tema jaoks ainult abivahend, tal pole sind vaja muidu, kui ainult siis, kui tal on mingit teenet vaja.

Kade inimene

Ta tuleb sinu juurde, naeratus huulil, aga ta silmad ei naerata. Ta pilgus on midagi kummalist, see ei ole siiras, see ei ole hea, see on kadedus, mis peegeldub ta pilgust. Isegi kui tal on endal kõik olemas, tunneb ta ikkagi kadedust selle üle, mis teistel on. Selle asemel et tunda rõõmu oma väikestest rõõmudest, unistab ta teiste elust. Ta tahab, et teised oleksid õnnetud. Ta tahab kogu aeg rohkem ja rohkem. Veetes liiga palju aega sellise inimesega, kaotab kõik väärtuse ja su enesetunne muutub sandiks, sest ka sina hakkad nägema kõike halvas valguses.

Väärastunud mõtlemisega inimene

Ka teda on üsna lihtne ära tunda, sest ta muudab kogu aeg oma elu aina keerulisemaks. Ta on see, kes mõtleb kogu aeg üle ja kujutab endale asju ette. Ta otsib kogu aeg võimalusi, kuidas teistest midagi halba rääkida, ning tekitab ka sinus sellise vastiku tunde, nagu kõik oleksid halvad. Tal on oskus näha halba ka seal, kus seda üldse ei ole. Ta mõtleb kogu aeg enda ja teiste ellu probleeme juurde. Öeldakse ju küll, et ühe inimese õnnetus on teise õnn – kindlasti on nii selle inimesega.

Teiste ellu sekkuja

Tema ei ole lihtlabane kuulujuttude rääkija. Teiste õnnetus on tema õnn – talle meeldib teiste eludes surkida, otsida seda, mis on valesti ja halvasti. Seejärel jutustab ta kõike edasi, et tekitada pingeid antud inimese ja teiste vahel. Ta tekitab kõikidele probleeme juurde ja üritab alati teistest midagi halba rääkida.

Pirtsakas inimene

Ta on igavene laps, kes lihtsalt suudab su endast välja viia. Teeb ta siis seda teadlikult või mitte, kuid ta keerab iga olukorra oma kasuks, tekitades teises inimeses süütunnet. Tegelikult tunneb ta end ise halvasti ja tahab, et ka sina end tema pärast halvasti tunneks. Igapäevases elus on temaga raske hakkama saada, ta muutub ruttu väsitavaks. Temast pole isegi mõtet aru saada, parem on temasugustest eemale hoida.

Ohver

Tema on see, kes mõjub kõige ärritavamalt. Kõik saab alguse nii nagu alati: alguses oled sa mõistev ja katsud teda ära kuulata, näitad välja kaastundlikkust ja tahad teda aidata. Seejärel tekib hetk, mil sa ei suuda end enam tagasi hoida ja ärritud, sest ohvrile ei meeldi mitte miski, ta ei taha mitte midagi, ta on pessimistlik ja ei tunnista oma süüd, ta ei suuda enam mitte midagi, kõik on liiga raske ja ületamatu. Rasked hetked elus ei ole ainult väljakutsed, vaid midagi ületamatut. Selle asemel et tegutseda, on ta otsustanud kannatada ja kannab seda kannatust edasi ka sulle, tõmmates sind endaga kuristikku.

Manipulaator

Väärastunud mõtlemisiviisiga inimesele võib veel kuidagi andestada, sest ta on madala enesehinnanguga, manipulaator aga teab hästi, mida ta teeb. Manipulaator kasutab sind ära ikka ja jälle oma isiklikel eesmärkidel, mängides seejuures sinu head sõpra. Ta kasutab ära sinu headust, abivalmidust, jõudu, kõike seda, mis on sulle kallis ja tähtis. Tal on alati oma kindel eesmärk, ta ei tee midagi juhuslikult.

Kohtunik

Tema teab kõike paremini kui keegi teine. Selle asemel et inimesi hinnata ning tunda rõõmu käesolevast hetkest, ta uurib ja puurib, kaalub ja analüüsib poolt- ja vastuargumente. Mõistab kõige üle kohut, isegi pisiasjad häirivad teda. Ta paneb sind endas kahtlema. Ta loeb sulle moraali, rõhutades su puudusi ja vigu, unustades seejuures kõik su head omadused.

Ülbe inimene

Ülbe inimene võib olla lihtsalt ebameeldiv, aga ka väga toksiline, sest ülbus on võltsitud enesekindlus. Mida madalam on inimese enesekindlus, seda ülbem ta on.

Halvustaja

Ta on pessimistlik, hädaldab palju, muretseb ja kardab kõike. Tunneb pidevalt hirmu kõige ees. Olles sellise inimesega koos, muutud ka sina negatiivseks ja kurvaks kujuks ning hakkad nägema elu halvas valguses, tundes suuremat meeleheidet. Ta muudab sind depressiivseks.

Kuidas vabaneda toksilisest inimesest?

Kõigepealt pead sa temast emotsionaalselt eemalduma. See ongi kõige raskem, sest ta on loonud tee sinu ellu, kasutades selleks ära su tundeid. Muretseda pole aga vaja, sest igale probleemile leidub lahendus. Nüüd, kus sa tead, millistest inimestest sa pead eemale hoidma, tead sa edaspidi ette, kuidas sa pead temaga käituma. Sa pead mõtlema loogiliselt ja mõistusega, mitte kuulama oma südame häält. Sa pead ennast paremini kontrollima ja panema paika piirid. Ning hoidma pead püsti igas olukorras.

Allikas: Kodused Lood