4 nõuannet neile, kelle elus on keskeakriis

Räägi rohkem oma elukaaslasega

Ole tema vastu aus, räägi talle oma kahtlustest ja hirmudest, räägi talle oma soovidest, mis sinu arust aitaksid teie mõlema elu paremaks muuta ja küsi temalt, mida tema arvab.

Ära süüdista oma elukaaslast

Sest kõik see, mida sa läbi elad, on saanud alguse sinust endast, sina tunned end halvasti. Sinu kaaslane võib sind toetada, aga aidata ennast saad ainult sina ise.

Tegele rohkem oma paarisuhtega

Sageli on nii, et lapsed võtavad suure osa pereelust ja nende peale läheb nii palju aega, et omavaheliseks suhtlemiseks ei jäägi palju aega. Enne aga, kui lapsed sündisid, olite teie kaks. Kui te teineteist leidsite, siis olid teie vahel tunded ja te tegite suuri plaane.

Ära otsusta midagi, mida sa võid hiljem kahetseda

Kaalu kõik alati korralikult läbi ja ära võta ühtegi liiga kiirelt tehtud otsust vastu. Ära lõhu usaldust.

5 nõuannet, mis aitavad kriisist välja

Lepi sellega, et sa tunned end halvasti ja ära kannata selle tõttu

Räägi oma hirmudest, pettumustundest ja ära otsi endale teisi probleeme lisaks. Ole iseenda vastu aus: kas sa tunned, et sinust on kasu töö juures? Kas sa oled viinud ellu lühikese ajaga palju asju? Kas sa tunned end hästi oma paarisuhtes? Ja töö juures?

Räägi sellest, mida sa tunned

Olenevalt sellest, kui halvasti sa end tunned ja kui tugev on su kriis, võid sa tunda end paremini, kui räägid oma muredest mõnele lähedasele (sõbrale, pereliikmele, hea oleks, kui oleks tegemist inimesega, kes on sama vana ja kes võib ka tunda samu probleeme) või siis oma elukaaslasega. Või siis räägi psühholoogiga, kes aitab sul oma emotsioonidega kõige paremini toime tulla.

Vaata üle, mis sa oled korda saatnud

Meil on tihti kalduvus olla iseenda vastu liiga kriitiliselt häälestatud. Me näeme pahatihti enda juures rohkem halba kui head. Rohkem eksimusi kui õnnestumisi. Ole iseenda vastu hea, lepi oma vigadega, mida sa oled teinud ja rõhuta rohkem seda, mis sul on korda läinud.

Lepi sellega, et aeg möödub

Ja mõtle parem nii, et mis siis, kui on asju, mida sa enam teha ei saa. Aga alati on võimalik muuta oma elu paremaks. Ja olla õnnelik. Aeg on seada endale uusi eesmärke ja viia oma soovid ellu. Ära mõtle nii palju ühiskonna ootuste ja reeglite peale, ela iseendale, aga jää seejuures truuks oma väärtushinnangutele ning unistustele.

Tee plaane

Sest siis on sul, millega tegeleda. Mõned otsustavad vahetada töökohta, kolida teise riiki, abielluda, suurendada peret, osta kinnisvara... Teised hakkavad rohkem tegelema oma isiklike huvialadega, kohtuma uute inimestega või võtta aega selleks, et tegeleda oma plaanidega.

Kuidas saada sellest positiivset kasu?

Selle asemel, et võtta seda kui keskeakriisi, võta seda kui uut algust, uut peatükki. Ära unusta, et keskeakriis ei ole haigus ja mõnede inimeste elus on ta lausa vajalik, kelle elus see etapp on osa prioriteetide paika panemisest. Alati on kasulik mõelda oma elu üle järele, vaadata asju üldisemalt, kuulata iseennast ja oma soove, rääkida lähedastega, leida hingerahu ja õppida hindama rohkem seda, mis sul juba on.

Allikas: Kodused Lood