„Sellised asjad saavad juhtuda kaose ja peataoleku tõttu. Meil on rändekriis ja praegu on see haripunktis. Hoolimata ebastabiilsest ajast ma siiski usun, et suudame olukorraga toime tulla, kui sellesse panustame,“ kinnitas Hanso. „Kutsun neist tõsistest juhtumitest hoolimata inimesi üles oma pahameelt suunama konkreetsete kurjategijate vastu ja vältima rahvusel või usul põhinevaid üldistusi. Suur hulk sisserändajaid on seadusekuulekad inimesed, kes tõsiselt meie abi vajavad.“

Süüriast pärit, Egiptuses ja Türgis elanud Talal al-Kharrati sõnul viib mehed selliste tegudeni seksuaalne frustratsioon. „Taharrushin on naistevastane vägivald ja võib lõpuks viia vägistamiseni. Meie ühiskonnas teevad neid ebaseaduslikke tegusid halvasti käituvad inimesed. Seda mitmel põhjusel. Muuhulgas seepärast, et meie kultuuris on suguühe enne abielu keelatud, aga noore mehe jaoks on abielu väga kulukas ja paljudel pole sellist raha, mida tüdruku pere ootab.“

Hille Hanso sõnul on väga raske ennustada, kas selliseid ahistamisjuhtumeid võib ette tulla ka Eestis. Tema hinnangul on see aga vähetõenäoline, kui me naiste õigustega ise intensiivselt tegeleme. „Selline olukord eeldab korrakaitsjate kontrolli puudumist ja masside olemasolu,“ selgitas Hanso. „Ma ei näe, et Eestis lähema aja jooksul sellist olukorda saaks tekkida – meile ei tule proportsionaalselt nii palju teistest kultuuriruumidest inimesi ja eeldatavasti on Köln meile õppetunniks, kuidas naistevastast vägivalda ennetada.“

Refereeritud Delfi Päevauudistest.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena