Tuntud Eesti kiropraktik ja liikumisekspert Karl Pärjamäe räägib aga sellise suhtumise ekslikkusest: “Tõsiasi on see, et janu tihe olemasolu on puuduliku veetarbimise sümptom ning signaal, et sinu harilik veetarbimine on kaugeltki liiga vähene, mitte keha viis öelda, et aeg on võtta klaasike vett.”

Puhta ja reostusaineteta vee joomine tagab nii eluterve välimuse, optimaalselt toimiva ainevahetuse, suuremad energiavarud, rakkude uuenemise ning parendab isegi meeleolu! Pärjamäe sõnul on küllaldane puhta joogivee tarbimine ülimalt tähtis: “Vastupidiselt laialtlevinud uskumusele, ei vaja me kaheksat klaasitäit vett päevas. Sõltuvalt toitumisharjumustest, elukohast, füüsilisest aktiivsusest, keha suurusest ja igapäevastest tegevustest võiks inimene tarbida kuni lausa seitse liitrit vett päevas. Joogivesi peab olema puhas.”

Läänemaailmas, eriti põhjaveerikkas Eestis, on kraanivesi üldiselt täiesti ohutu, puhas ja joomiskõlbulik. Pärjamäe soosib siiski ettevaatlikku suhtumist: “Eesti kraanivee üldisest puhtusest hoolimata tasub olla kraanivee kvaliteedi osas ettevaatlik, sest isegi väikestes kogustes reostusaineid, pestitsiide või raskemetalle, mida kraanivees leiduda võib, teevad potentsiaalselt sinu tervisele suurt kahju, seda eriti pikaajalise tarbimise tagajärjena.” Just sel põhjusel on ehk kõige ohutum ja targem variant oma joogivee filtreerimine, kas filterkannu või muu veepuhastussüsteemi abil. Filtreerimine kindlustab ligipääsu kõige ohutumale ja tervislikumale joogiveele, ja seda ilma suurema investeeringu ja pidevate ülalhoiukuludeta.

Kokkuvõtlikult on kraanivee filtreerimine tavakodanikule kõige lihtsam ja targem variant, mida enamikelt turgudelt leida võib, kraanivee filtreerimine eemaldab potentsiaalselt leiduvad kahjutegurid, tagades puhta ja tervisliku joogivee.

Eesti turult leiab ka maailmamastaabis kõrgekvaliteedilisi veefiltreid — näiteks ülemaailmselt tunnustatud kvaliteediga Aquaphori veefiltreid leidub paljudes kauplustes üle Eesti. Seega tee kindlaks, et pakud oma kehale parimat ja puhtaimat kütust ja hakka oma vett filtreerima!

Jaga
Kommentaarid