1. Sul ei ole muskleid

Mida rohkem lihaseid sul on, seda rohkem sa kaloreid põletad. Rasv- ja lihaskoed põletavad kaloreid päev läbi, näiteks siis, kui sa loed, magad või jooksed. Kuid lihased põletavad rohkem kaloreid. Sellepärast ongi meestel lihtsam kaalust alla võtta — neil on rohkem lihased, kalorid põlevad kiiremini.

Mida teha? Mine jõusaali. Sa ei pea end kulturistiks treenima, kuid tervisliku lihastoonuse säilitamine on hädavajalik.

2. Geenid tulevad mängu

Kui su mõlemad vanemad on ülekaalulised, on ka sul suur tõenäosus keskmiselt kopsakamaks saada. Uurijad arvavad, et su geenid mängivad su kaalu juures rolli vähemalt 50% ulatuses.

Mida teha? Kõik ei ole kadunud, kuid sa pead kaalu alandamiseks lihtsalt natukene rohkem vaeva nägema. Isegi paarist kilost lahti saamine mõjub su tervisele ja enesetundele suurepäraselt ning vähendab südamehaiguste- ja vähiriski.

3. Sa vananed

Ainevahetus aeglustub vananedes ning see on üsna tavaline probleem. Ning me aitame sellele tubisti kaasa, veetes oma päevad arvuti ees või autoroolis istudes.

Mida teha? Lihtne — liiguta ennast! Pesu triikimine, kolleegi laua juurde jalutamine või pliidi ees söögi valmistamine kulutavad rohkem kaloreid kui telefoni haaramine, et pesu keemilisest puhastusest koju tellida, kolleegile ülesande meili kaudu edastamine või pitsa tellimine.

Kõhnad inimesed teavad seda ning liiguvad rohkem ning nad ei pea selleks eraldi trenni tegema. Igapäevaste väikeste sammukestega saad kulutada kuni 350 lisakalorit!

4. Su keha ei jõua järele

Sa ei pea kunagi nälga tundma, sest supermarketites on toitu lademetes ning kohvikud on iga nurga peal. Ning su keha harjub sellega ära, et sa teda pidevalt parimate paladega toidad.

Mida teha? Ole aktiivne ja vali õige toit, mis on madala kalorsusega ning aurutatud või värske. Näiteks brokkoli, porgandid, tomatid, oad, herned ja muud köögiviljad.

5. Ravimid takistavad kaalu alanemist

Rohud, mis ravivad näiteks diebeeti, depressiooni, ja kõrget vererõhku võivad kaalulangusele piduri peale panna. Mõned teevad su näljasemaks, teised panevad keha rasva säilitama.

Mida teha? Küsi oma arstilt, kas oleks võimalik ravimit vahetada. Seda aga ei tohi kindlasti teha arstiga eelnevalt konsulteerimata!

6. Sa sööd liiga vähe

Sulle võib küll tunduda, et sööd palju, kuid su toidus ei pruugi olla piisavalt kaloreid, et sa oma igapäevase kalorinormi täis saaksid. Kui tarbid soovitatust vähem kaloreid, läheb keha säästurežiimile ega anna vabatahtlikult ära ühtegi grammi!

Mida teha? Hakka kaloreid lugema.

7. Söömine on kõrvaltegevus

Kas armastad õhtusööki süüa teleri ees? Kas lõpetad söömise siis, kui tunned, et kõht on täis, või jätkad, kuni taldrik on tühi? Teler ja arvuti segavad söömist nii palju, et sa ei märka, millal täiskõhutunne saabub ning ahmid valimatult kõik sisse, kuni enam midagi võtta pole.

Mida teha? Söögiaeg on söögiaeg. Telekas ja arvuti kinni, raamatud ja ajalehed laualt ära, söö aeglaselt, naudi igat suutäit ja ära kiirusta tööle tagasi.

8. Sead endale liiga ranged piirangud

Kui võtad dieeti kui ränkrasket ja maailma kõige tüütumat kohustust ning sead endale karmid piirangud, ei tunne sa kaalu langetamisest mingit mõnu ning lööd üsna kiiresti käega. Siis annad nõrkusehetkel alla, sööd külmkapi tühjaks ja oled enda peale vihane ning alustad oma dieeti uuesti… Kas siis homme või kunagi järgmisel nädalal.

Mida teha? Unusta piirangud ja ranged reeglid ning kaota oma sõnavarast sõna “dieet”. Ära keskendu enam toitudele, mis sulle keelatud on või halba teevad, vaid pööra tähelepanu vaid neile, mis on sulle kasulikud ning aitavad eesmärgini jõuda. Kui sööd 90% juhtudest tervislikult ning 10% patustad, ei juhtu absoluutselt mitte midagi halba.

9. Patustad liiga tihti

Sa loed hoolega kaloreid, jälgid, mida suhu pistad, hoiad portsjonite suurused kontrolli all ning ei võta praetud roogi suu sissegi. Välja arvatud sünnipäevadel, külaskäikudel, restoranilõunatel või niisama pidulikel puhkudel.

Üks suur ja rasvane õhtusöök koos veini või karastusjookidega võib rikkuda kogu su eelneva nädala pingutused!

Mida teha? Loobu dieedimõttest ning võta eesmärgiks astuda tervislikuma elustiili poole väikeste sammude kaupa. Loobu asjadest, millest oled valmis loobuma või vähenda nende koguseid järk-järgult. Leia viise, kuidas tähtpäevi tervislikult pidada — tervislike piduroogade retsepte on internetis küll ja veel.

10. Sa ülehindad oma kalorikulu

Tunnine aktiivne treening on küll kasulik ja kulutab palju kaloreid, kuid sa võid selle nullida üheainsa karastusjoogiga või maiustusega.

Mida teha? Ära premeeri end tublide saavutuste puhul toiduga! Vali treeningujärgseks snäkiks midagi lihtsat ja kerget, näiteks puuviljad või marjad ning joogiks vesi.

Allikas: Lifescript