Mis siis eristab kvaliteetset joogamatti ebakvaliteetsest?

1. Uuri, millisest kummist on matt tehtud — kui tehislik või naturaalne see on? Hea matt on võimalikult looduslikest materjalidest.

2. Matt ei tohi põrandal ringi liikuda, vaid peab kinnituma tugevalt vastu maad.

3. Kvaliteetset matti on kerge ja lihtne puhastada. Keha ja käte higi ning põranda mustus tuleb pärast iga kasutamist matilt maha hõõruda.

4. Joogat tehes on turvalisus äärmiselt oluline. Kvaliteetne matt on vastu põrandat libisemiskindel ja muudab joogaasendid ohutumaks.

5. Ka niiskete ja higistavate käte all on kvaliteetne matt libisemiskindel. Ka see on joogaasendite tegemisel vahel lausa eluliselt tähtis.

6. Kogu matt võiks olla keemiavaba, sest joogat tehes puutub keha ja nahk sellega palju kokku. Lisaks hingad vahel matile väga lähedal ega soovi, et hingaksid sisse keemiat.

7. Kui tahad värvilist ja mustriga matti, siis eelista kindlasti veebaasil värvitut, sest see on naha- ja loodussõbralikum.

8. Tunneta, kui hea oleks sellel pikali olles lõdvestuda. Tekstuur peaks olema pehme ja mõnus, mitte robustselt kummine ja töödeldud.

9. Hooli keskkonnast ja vali matt, mis on täielik biolagunev ja looduslikult valmistatud. Matt peaks olema vaba silikoonist ja lateksist.

Allikas: Spiritjooga

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid