Kui Pärnu personaaltreener Katrin Saare ja fitnessi äppidega tegelev Taavi Sumberg kevadel tuttavaks said, jõuti kiirelt arusaamisele, et ideed ja ambitsioonid kattuvad ning midagi vägevat tuleks koos teha.

Treeningprogramm Hopa TV sündis aga hoopis ootamatutel asjaoludel. Sumberg lendas Colombiasse ja elas mõned kuud Medellinis õppides hispaania keelt, kuniks tekkis idee luua päris oma fitnessi videotreeningute platvorm. Hopa TV idee sai Saarele räägitud ning hakkas mõlema silme ees virvendama.

Lepiti kokku, et idee peab olema unikaalne. Keegi ei taha vaadata treeningvideosid ühes ja samas stuudios filmituna. Fitness nõuab paljudelt motivatsiooni ja üksluine taust on igav. Inimestele meeldib vaheldus, seega kõik treeningkavad peavad olema iga kord uued ja iga trenn uues lokatsioonis. Lisaks oli selgeks saanud eelnevate projektidega, et naisi kes tahavad trenni teha, aga ei saa kuna puuduvad võimalused või väikeste laste kõrvalt ei jõua, on palju ja koduste videotreeningute keskkond aitab seda mure lahendada.

Hopa TV treeningud on eelkõige mõeldud naistele vanuses 25 kuni 45, kellel napib aega, soovi või võimalust külastada spordiklubisid ning samuti noored emad, kes veel lastega kodus.

Miks intervalltreeningud toimivad?

1. Sa põletad rohkem rasva — intervalltreeningutega põletad rasva mitte ainult treeningu ajal vaid ka mitme tunni jooksul pärast treeningut. Tavapärase stabiilse pulsiga treeningu lõppedes, lõppeb aga rasvapõletusprotsess kohe.

2. Intervalltreening on efektiivne — sa saavutad paremad tulemused lühemate (15 — 30 min) intervalltreeningutega kui näiteks 1h sörkjooksu tehes. Juba 2 nädalat intervalltreeninguid
parandab su anaeroobset võimet sama palju kui 6 kuni 8 nädalat pikamaajooksu tehes. Tutvu treeningutega https://tv.hopafit.com

3. Su süda saab tugevamaks — intervalltreeningud panevad su anaeroobsesse tsooni, mille tunned ära selle järgi, et kipud tugevalt hingeldama ning sul on raske rääkida. Kuid selline treening toob ka efektiivse tulemuse ja tugevdab südant.

4. Sa ei vaja abivahendeid — saad suurepärase treeningkoormuse ja treeningtulemused ka oma keharaskusega treenides. Näiteks harjutused nagu Kosmonaut, Kiired jalad, Hüppega väljaasted jne. toovad pulsi üles, ilma raskuseid kasutamata.

5. Sa kaotad kaalu, mitte lihaseid — kõik, kes on kunagi proovinud kaalulangetamist, teavad et kaaluga koos kaotab keha ka lisaks vedelikele ja rasvadele ka lihasmassi. Intervalltreeningutega treenides kaotad rasva, kuid säilitad oma lihased.

6. Saad treenida igal pool — sulle ei meeldi spordiklubis? Kauge, kallis, pole aega? Treeni kodus oma rütmis sulle sobival ajal. Meie kliimas on spordiklubist koju minek üsna ebamugav. Kodus treenides seda muret pole. Intervalltreeningutega saad end vormis hoida isegi reisil olles.

7. Mõõdukas väljakutse — see ei ole treening, kus saad samal ajal sõbraga telefonis chattida. See on lühike, mõõdukalt raske ja superefektiivne päristreening. Kui alguses tundub raske, tuleks proovida ära tunda oma võimed ja kaasa teha näiteks pool harjutuste pikkusest — vorm paraneb kiiresti.