Sa võid käia käte peal või visata tema ette mitmeid tunnistusi — sa ei suuda teda mitte iial veenda-ET SINA OLED MUUTUNUD või et sina ei ole see, kelleks tema on sind loonud.

Poiss, kes haises koolis ja ei viitsinud õppida jääb oma õpetajale alati SELLEKS HAISVAKS POISIKS.

Me lööme tihti rusikaga rinnale ja lausume loosungeid: “Stopp perevägivald, stopp koolikiusamine.

Me PEAME rohkem märkama.”

Aga äkki meie ühiskond-meie inimesed ei ole valmis selliseks suhtumiseks?

Äkki me ei saagi aru, mis tähendab KIUSAMINE?

Kas see, kui keegi kellegi kohta avalikult HALVASTI ütleb ei kuulu justkui kiusamise alla?
Kui televisioonis antakse võimalus neile, kes OSKAVAD ja VÕIVAD otsustada teiste arvamuse või käitumise üle neid naeruvääristades ja solvates, siis ma leian et meie ühiskond on täis salajoodikuid.

Kõik tarbivad, aga paljud meist lihtsalt teevad seda salaja. Täis jääme aga ikka ühtemoodi.
Saated, kus me laulame kiidulaulu meestele, kes PEKSAVAD inimestelt raha välja ja ähvardavad neid lausa avalikult, ongi tänapäeva normaalsus. Kõik on normaalne. Ka see on normaalne, et ajakirjanik laseb oma rinnad lauale ja tulistab Evelin Ilvest kuulipildujast, kus laskemoonaks puhas sitt. Ta ei suuda hoomata selle naise PANUST ja enda VALU. Vaid valu paneb meid käituma LOOMALIKULT. See on vajadus tõestada enda ülemvõimu. Inimene, kes on hingelt suur ei vaja aga tõestamist. Samuti ei ole tal vajadust teisi mustata.

Kes me oleme? Eestlased ütled. Ei, me oleme üha enam inimesed, kes uputavad teisi mudas, et ise pinnale jääda.

Vaid paar päeva tagasi tundsin ka enda puhul suhtumist, kus ükskõik milline minu vastus ka poleks olnud, selle inimese arvamust minust ei oleks ma mitte iial suutnud murda. See oli tema arvamus ja kui ma püüaksin seda muuta, siis ei jääks temal ju muud üle, kui tunnistada enda eksimust. Missugune inimene tahab aga tunnistada, et ta eksis? Vaid väga vähesed.

Mina ei saa muuta teiste arvamust, küll aga saan muuta tugevamaks enda tahtmist OLLA TÄPSELT SEE, kes ma oma hinges olen. Vaid mina ise tean, millised on minu tugevused ja nõrkused. Milline on minu läbitud teekond ja seega minu areng.

Kallis sõber. Sa ei ole see, kes sa OLID. Sa oled ALATI see, kes sa ise olla tahad. Sina lood enda kujutlust endast täpselt nii tugevaks, kui sa ise end usud olevat. Inimene, kes annab hinnanguid teistele, hindavad alati tegelikult iseennast. Sita, mida loobid teise suunas, toob tuul või karma või saatus alati tagasi sinu enda näkku ja seda haisu ei pese sa enam kunagi maha.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid