1. Ürita vältida rahvarohkeid kohti, sest mida rohkem inimesi, seda suurem on tõenäosus endale gripiviirus saada. Ära vii imikuid ja väikelapsi kaubanduskeskustesse, võimalusel liigu jala ning väldi inimesi täis ühistranspordi kasutamist.
  2. Pese tihti käsi nii õuest tuppa tulles, kodus kui ka töökohas. Gripp levib aevastamisel ja köhimisel õhku ja kätele ning erinevatele pindadele sattunud piiskade kaudu.
  3. Gripi tüsistused on eriti ohtlikud üle 65-aastastele, krooniliselt haigetele, rasedatele ja imikutele. Ära vii haiget last vanavanemate juurde, vaid püüa temaga võimalusel ise koju jääda.
  4. Gripisümptomite ilmnemisel (palavik, külmavärinad, lihas- ja peavalu, kuiv köha, halb enesetunne ja lastel sageli nohu) võib 48 tunni jooksul abi olla spetsiaalsest gripiravimist. Helista nõustamiseks pereõele ning lepi vajadusel kokku aeg arstikeskusesse minekuks.
  5. Gripist paranemisel ära kiirusta trennitegemise või muu füüsilise koormuse alustamisega enne, kui oled täiesti terve.

Kõige tõhusam viis gripi ennetamiseks on siiski enda ja oma pere õigeaegne vaktsineerimine. „Pane juba täna kalendrisse järgmiseks oktoobrikuuks kirja, et siis on parim aeg gripivaktsiini saamiseks. See küll ei enneta haigust 100%, kuid kindlasti maandab riske oluliselt, lühendab ja kergendab gripi kulgu,“ rõhutab doktor Koort.