Kõik need erinevad märgid kehas võivad viidata magneesiumipuudusele
Magneesiumipuudus võib tekitada tervisele tõsiseid probleeme. Magneesiumi on vaja kõikide rakkude funktsioneerimise juures, lihaste tööks, stressi reguleerimiseks, südameveresoonkonna tööks, luude ja hammaste tugevdamiseks ja lihaste töö juures. Samuti on magneesiumil oluline roll energia tootmises.
Magneesiumipuudus organismis võib tekkida ka liigse alkoholi tarbimise või halbade toitumisharjumuste tõttu. Samuti liigse kohvi, rohke suhkru ning rafineeritud toiduainete (valge suhkru ja nisujahu) tarbimise korral. Samuti ka stressi, vananemise ja füüsilise koormuse tagajärjel.
Magneesiumipuudusel on järgnevad sümptomid:
- Kõhukinnisus
- Ärevushäired
- Unetus
- Krambid
- Valud
- Uneprobleemid
- Migreen ja peavalud
- Lihasvalud
- Mäluprobleemid
- Viha ja ärrituvus
- Seljavalu
- Pinge
- Kõrge vererõhk
- Väsimus, energiapuudus, nõrkus
- Osteoporoos
- Isutus
- Lihaskrambid- ja tõmblused — eriti hommikul
- Depressioon
- Südamerütmihäired
- Pinge turja, kukla ja õlgade piirkonnas
- Kuivad ja katkised küüned, kehvad ja valutavad hambad
- Põiepidamatus või sage vajadus urineerimise järele
- Koordinatsiooniprobleemid
- Seedimisprobleemid
- Nägemisprobleemid
- Käte ja jalgade surisemine
- Vilin kõrvus
- Kuulmislangus
- Neerukivid
- Menstruaalkrambid
- Kõrvetised maos
- Liigesevalu
- Pidev näljatunne
Magneesiumi leidub nii taimsetes kui loomsetes toiduainetes ja üldiselt peaksime me vajaliku koguse toidu kaudu kätte saama, ent tavaliselt ei ole meie igapäevases toidus piisavalt magneesiumi. Samuti võib teha magneesiumkoliirid jalavanni enne magama heitmist. Kindlasti tuleks võtta magneesiumi koos B6- ja C-vitamiinidega, ilma milleta organism ei suuda magneesiumi omistada. Looduslikult saab magneesiumi pähklitest, täisteratoodetest, lehtsalatist, banaanidest, rosinatest ja seemnetest. Samuti sisaldavad magneesiumit tuunikala ja lõhe ning piimatooted. Ka leidub palju magneesiumi mustas šokolaadis. Lisaks ka magneesiumit sisaldavas mineraalvees.