6 kasu, mida vasakul küljel magamine kaasa toob:

1. Südame parem ja normaalne funktsioneerimine

Vasak südamepool pumpab verd üle kogu keha ja sellepärast peaksid sa magama vasakul küljel, sest niimoodi kergendad südame funktsiooni isegi magamise ajal.

80% inimese südamest asetseb vasakul kehapool, magades sellel küljel soodustad südame tervist loomulikul moel.

2. Kasulik last ootavatele naistele

Mitte midagi halba ei juhtu, kui sa magad raseduse ajal paremal küljel. Kui sa aga magad vasakul küljel, võib see olla isegi kasulik. Eriti just viimasel trimestril.

Vasakul küljel magamine raseduse ajal võtab seljalt raskust vähemaks ja toetab paremini kõhtu, soodustab paremat vereringet ja toetab maksa tööd.

3. Lümfisüsteemi parem funktsioneerimine

Lümfisüsteem transpordib mürkaineid kehast välja ja filtreerib veresuhkrut, valke ja teisi metabolisme. Vasakul küljel magamine parandab lümfisüsteemi tööd.

4. Ei koorma maksa üle

Maks asub keha paremal pool ja paremal küljel magamine võib maksa tööd koormata. Vasakul küljel magamine võib aidata kaasa maksa paremale funktsioneerimisele.

5. Parandab põrna tööd

Põrn on lümfisüsteemi osa ja asub vasakul pool. Seega, magades vasakul küljel, parandad põrna funktsioneerimist. Keharaskus suurendab vereringet põrna poole ja võimaldab filtreerida toksiine.

6. Ennetab öiseid kõrvetisi

Vasakul küljel magades asub magu söögitoru ja mao vahelise klapi (südame sfinkteri) vahel, mis on omakorda ühendatud söögitoruga. Vasakul küljel magades ei voola maohape tagasi söögitorru ja see ennetab öiseid kõrvetisi ja refluksi.

Allikas: Kodused Lood