1. Datlid puhastavad artereid

Datlid sisaldavad suurel määral kaaliumit, mis on südamele kasulik ja mis aitab aeglustada ateroskleroosi. Ateroskleroos ehk arterite lubjastumine on haigus, mille korral ladestuvad rasvained arterite seinale. Selle tagajärjel arterid ahenevad ja võib tekkida ummistus. Mis omakorda toob kaasa trombi, südameinfarkti ja teiste haiguste riski. Mitme datli söömine päevas aitab hoida arterid puhtana.

2. Datlid on maksa sõbrad

Uuringud on näidanud, et datlid aitavad maksakahjustuste ja isegi tsirroosi korral funktsioone täita. Tsirroos tekib, kui maks ei tööta enam korralikult.

3. Datlid on südame sõbrad

Datlid on südamele kasulikud. Tänu oma suurele kaaliumi sisaldusele on datlid väga head võitlemaks südame-veresoonkonna haiguste vastu. Datlid aitavad samuti alandada kolesteroolitaset, mis on üks peamisi insuldi ja infarkti põhjustajatest.

4. Datlid on silmanägemisele kasulikud

Datlid sisaldavad rikkalikult A-vitamiini, millel on hea nägemise juures suur roll. Datlid sisaldavad samuti luteiini ja seaksantiini, kaht toitainet, mis aitavad silmadel paremini filtreerida ohtlikke UV-kiiri. Kokkuvõttes aitavad datlid heale silmanägemisele kaasa.

5. Datlid annavad energiat

Datlid pähklitega on head näksimiseks. Datlite suhkrusisaldus ja pähklites leiduv tervislik rasv aitavad tekitada täiskõhutunnet. Datli-pähkli segu aga stimuleerib ajutegevust.

6. Parema seedimise heaks

Paljud teavad juba seda, et datlid on seedimisele kasulikud. Datlid ennetavad kõhukinnisust, kõhuvalu ja palju teisi seedeprobleeme. Tänu oma puhastavale toimele on datlid head soolevähi ennetajad. Datlid soodustavad paremat seedimist ja aitavad organismil paremini toitaineid omastada.

7. Datlid leevendavad valu

Seda võib olla raske uskuda, aga datlites leiduv magneesium aitab valu leevendada ja alandab põletikku. Datlitel on ka antibakteriaalne toime.

Allikas: Kodused Lood