Peavalu

Kõrge vererõhk võib kaasa tuua väsimusega kaasnevaid peavalusid. Tegemist on peamiselt kukla piirkonnas asuva valuga, mis annab endast märku hommikul ärgates. Tuleb ka ära märkida, et ühest korrast vererõhu mõõtmisest on diagnoosi panemiseks vähe ja kõrged numbrid ei tähenda alati, et inimene kannatab püsivalt kõrge vererõhu all.

Nägemisraskused

Kõrge vererõhk, mis on üheks südamehaiguste, neerupuudulikkuse ja ajuinsuldi riskiteguriks, võib tekitada pearinglusi ning nägemishäireid. Kõrge vererõhk võib tekitada ka liuglevaid täppe silmade ees ja hägusust.

Higistamine

Ka liigne higistamine võib olla märgiks kõrgest vererõhust, mille all kannatavad peaaegu pooled üle 65-aastased inimesed, kuna vananemine soodustab arterite elastsuse kadu. Ka teised tegurid võivad muuta olukorra raskemaks, näiteks istuv eluviis, ülekaal, suitsetamine, alkohol või siis liigne soola tarbimine.

Ninaverejooks

Peamiste sümptomite seas tuleb sagedasti ette ka ninaverejooksu. Kõrge vererõhk võib põhjustada verejooksu ninast veresoonte lõhkenemise järel.

Vilin või kohin kõrvus

Kuula oma kõrvu. Kõrge vererõhk võib muuta kõrvade sees olevat väikest vereringet, mis võib põhjustada kohinat ja vilinat või siis kaasa tuua kuulmislanguse.

Allikas: Kodused Lood

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid