Millal su peavalud algasid ning mida oled teinud otsimaks lahendust?

Peavalud algasid juba lapseeas, kui olin umbes 6-aastane. Ma olen uurinud ja käinud lugematuid kordi arstide juures kontrollis kuni tänaseni, sest peavaludest ma siiani lahti pole saanud. Selle aja jooksul olen saanud erinevaid soovitusi ja ravimeid, mis leevendust ei toonud. Olukord läks paremaks, kui mulle määrati korrektne diagnoos migreen. Mu elu läks palju lihtsamaks ja elukvaliteet paranes tunduvalt alles 4 aastat tagasi, kui mulle määrati migreeniravimid, mis tõid leevendust aastaid kestnud kannatustele.

Mis on migreeni tekkepõhjusteks?

Valu on hästi individuaalne ning ka tekkepõhjused võivad olla igaühel erinevad. Selleks tuleb oma peavalusid jälgida ja analüüsida ning teada oma migreeni olemust. Väga oluline faktor on alkohol umbes 80% juhtudel kutsub see mul migreenihooge esile. Samuti võivad peavalu tekkepõhjusteks olla külm tuul, külmetamine ja stress. Kui tunned oma peavalu, saad ennast ise väga palju aidata valu esile kutsuvate tegurite vältimisega.

Mis aitab sul migreenivalusid leevendada?

Oma peavalu tuleb tunda. Selleks tuleb ennast analüüsida, tunda ära, millal pea valutama hakkab ja kui tugev see valu on. Tuleb leida enda jaoks need tegurid, mis aitavad valu leevendada või migreenihoogu edasi lükata. Näiteks võivad selleks olla liikumine, trennid ja jalutuskäigud. Kindlasti ka venitused, samuti jooga ning pilates. Tuleb leida endale sobiv. Füüsiline aktiivsus paneb keha liikuma, viib mõtted mujale ning valuhood on harvemad tulema.

Mida sa soovitaksid inimestele, kellel on migreen?

Kindlasti tuleb peavalude ja migreeni korral otsida abi arsti juurest, kes määrab õige diagnoosi ning ravi. Soovitan inimestel nii kaua otsida ja käia erinevate arstide juures, kuni leiad selle õige arsti ja kuni tema leiab sinu jaoks õige ravimi. See on edu võti, sest see muudab nii palju sinu elukvaliteeti. Samuti tuleb leida enda jaoks need tegevused, mida ise saab teha valu leevendamiseks ja migreenihoo ennetamiseks. Nii on ka valuhood nõrgemad tulema.

Teva on ravimifirma, kelle ravimeid kasutab igapäevaselt üle 200 miljoni inimese üle maailma. Kroonilisi haigusi põdevad patsiendid oma erinevate lugudega on meid innustanud otsima nende probleemidele lahendusi. Seetõttu lõime veebikeskkonna Tervise eest hoolitsemine, mis koondab endas erinevate patsientide lugusid ning kasulikke teadmisi ja näpunäiteid, mis muudavad elu kroonilise haigusega lihtsamaks ja nauditavamaks.

COB-EE-00010

Jaga
Kommentaarid