1. Vähenda soola tarbimist

Tavaliselt esimene soovitus, mida arstid annavad, on vaadata üle oma soola tarbimine. Hea oleks loobuda valge lauasoola kasutamisest ja asendada see mõne naturaalsema ainega. Lauasool sisaldab naatriumit ja kloriidi. Naatrium on vajalik, et hoida vee happelisuse tasakaalu organismis, ent mitmed erinevad uuringud on tõestanud, et liigne naatrium kehas hoiab vedelikku kinni, mõjub neerudele koormavalt ja tõstab vererõhku. Sellepärast tuleb soola tarbida väga ettevaatlikult. Soola leidub ka kõikides valmistoitudes ja konservides, ehk me ei tea kunagi täpselt, kui palju soola me päevas täpselt tarbime. Sool tekitab ka ülihappelisust maos, tõstab söögiisu, on kahjulik südamele ja veresoontele ning tekitab turset ja paistetust.

2. Võta magneesiumi

Magneesiumi ja B6-vitamiini puudus võibki põhjustada turseid ja paistetusi. Teaduslikud uuringud on näidanud, et 200mg magneesiumit päevas alandab veepeetuse sümptomeid. Magneesium aitab liigset vee kehast välja juhtida. Söö magneesiumit sisaldavaid toiduaineid nagu pähklid, seemned, spinat ja herned.

3. B6-vitamiin

Lisaks magneesiumile on kasulik B6-vitamiin (rasvlahustuv), mis aitab liigse vee kehast välja juhtida. B6-vitamiini leidub kartulites, maksas, kanalihas, avokaados, brokolis, ubades, kurgis, banaanides. Hiljuti läbiviidud uuring tõestas, et B6-vitamiin aitab tõhusalt veepeetuse vastu.

4. Kaalium

Kaalium on mineraalaine, millel on organismis oluline roll: alandada naatriumitaset veres ja tõsta uriinikogust. Kaalium osaleb ka keha energiatootmise juures ja alandab vererõhku. Kaaliumi leidub aprikoosides, kartulis, peedis.

5. Võilill

Võilill on tuntud oma diureetilise toime poolest, mis aitab transportida liigset vedelikku kehast välja. Võililletee aitab tõsta uriini tootmist. Joo 2-3 tassi võililleteed päevas. Võilill sisaldab ka kaaliumi, mis aitab reguleerida naatriumi taset kehas.

6. Väldi rafineeritud suhkrut

Suhkur ei ole tervisele kasulik, seda ilmselt pole enam vaja tõestada. Veresuhkru taseme tõus, diabeet, ülekaal jne on põhjustatud liigsest suhkru tarbimisest. Vähenda suhkru, valge jahu ja magusa tarbimist.

Kui tursed aga siiski ei kao, siis pöördu arsti poole, et kontrollida oma tervist!

Allikas: Kodused Lood

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid