1. Väsimus ja energiapuudus

Kui sa tunned end pidevalt väsinuna ja sul esineb energiapuudust, siis tarbid sa tõenäoliselt liiga palju suhkrut. Suhkrurikkad toiduained tekitavad ajutiselt energiat, aga toovad endaga seejärel kaasa väsimuse, mis jääb püsima terveks päevaks.

2. Kaalutõus

Suhkur ei sisalda ei kiudaineid ega valke, seega ei taga see täiskõhutunnet. Mida rohkem suhkrut sa tarbid, seda rohkem kaloreid sa sööd.

3. Nohu ja gripp

Liigne suhkru tarbimine nõrgendab immuunsüsteemi ja selle võimet ennetada viirushaigusi, nohu, grippi ja kroonilisi haigusi.

4. Suhkrusõltuvus

Ilmselt on sul suhkrusõltuvus, kui sa tunned pidevalt vajadust magusa järele. Suhkur toob endaga kaasa sõltuvuse, liigne magusa tarbimine tekitab isu magusa järgi.

5. Maitsemeele kadumine

Liigne suhkru tarbimine on halb maitsemeeltele, tõstes nende tolerantsi suhkru suhtes. See toob kaasa soovi tarbida veelgi rohkem suhkrut sisaldavaid toiduaineid.

6. Migreen

Migreen on üks levinumaid märke nõrgast veresuhkru tasemest.

7. Nahaprobleemid, mustad ringid silmade ümber

Tarbitud suhkur toimib organismis põletikuliselt ja tekitab erinevaid nahapõletikke nagu ekseem ja akne. Vähendades suhkru tarbimist, muutub nahk taas vaikselt pehmeks ja puhtamaks.

Allikas: Kodused Lood

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid