Patareide õigeaegne laadimine aitab teil kihutada läbi töö ja sotsiaalsete kohustuste energiavarusid ammendamata. Kõik need soovitusedon teile ilmselt juba ammugi tuttavad, aga kordamine on tarkuse ema ja sõltuvalt tempost kipuvad just kõige ilmselgemad tõed unustusehõlma vajuma. Seega tuletage meelde ja integreerige need 12 võtet oma ellu juba kuu alguses, igal juhul enne kui akud lootuseltult tühjaks on jooksnud.

Uskuge hommikusöögi jõudu
Hommikusöök on päeva kõige olulisem söömaaeg. See parandab teie tervist, teeb teid õnnelikumaks ja seksikamaks. Suhtuge hommikusööki kui vahendisse, mis aitab teil päevaks valmistuda, aga mitte kui põgusasse suupistesse. Teie aju vajab kütust (glükoosi), et mõelda, teid kõndima, rääkima ning kohustusi täitma sundida.

Jättes hommikusöögi vahele võtate kehalt hädavajaliku kütuseallika ning te alustate päeva vähemoptimaalselt.

Positiivne suhtumine
Suhtuge optimismi täie tõsidusega. Tehke enesekiitusest päeva lahutamatu osa. Kinnitage endale: "Ma tunnen end suurepäraselt. Olen maailma tipus. Olen rahul ja õnnelik. Ma saan hakkama."

Positiivne suhtumine ja rõõmsate olukordade ette kujutamine aitab leevendada pingeid ning genereerib energiat.

Uni
Unetu öö lööb organismi keemia paigast, mistõttu taastumiseks neelavad kehaosad ka mitte neile määratud energiat,.

Chicago ülikoolis läbi viidud uuringud näitavad, et unepuudus aeglustab ainevahetust ja tekitab stressiga seotud hormooni kortisooli.

Kõige lihtsam moodus, kuidas välja selgitada välja teie organismile vajalikku unehulka oleks järgmine: nädala aja vältel heitke voodisse kaheksa tundi enne vajalikku ärkamiseaga. Kui te ka nädala pärast vajate ärkamiseks äratuskella, ei piisa teie organismile kaheksast une tunnist. Minge voodisse 30 minutit varem ja pidage seda rezhiimi nädal aega. Lisage iga nädal tavalisele uneajale 15-30 minutit, kuni ärkate ilma äratuskellata. Vältige õhtuseid uinakuid, mis kestavad üle 20 minuti.

Laadige end
Ja ärge lollitage oma organismi toidukordade vahelise rämpstoiduga. Shokolaadi ja karastusjookide asemel tarvitage stimuleerivaid miniroogasid iga nelja tunni tagant. Püüdke tarbida proteiini- ja süsivesiku kombinatsiooni, näiteks jogurtit ja musta leiba. See hoiab teie veresuhkru õigel tasemel ja annab energiat kogu päevaks.

Jooge vett
Ka vedelikupuudus väljendub kurnatuses. Maagiline abivahend on vesi. Janu näitab juba olemasolevat vedelikupuudust. Selle ennetamiseks jooge klaas vett regulaarsete vaheaegade järel. Päevas orienteeruvalt 8-10 klaasi. Ning sööge võimalikult palju rohke vedelikusisaldusega köögi- ja puuvilju, nagu kurk, arbuus, melon jpt.

Valguse maagia
Meie keha ei tuleks toime päikesekiirte elustava mõjuta. Valgus mõjutab ka meie seesmist kella - ta ütleb meile, millal on aeg üles tõusta ja millal voodisse heita. Doos korraliku päevavalgust suurepärane energiseerija. Kasutage ära iga päikesepaisteline lõunapaus selleks, et kontorist välja astuda ja kasvõi viis minutit päikese käes jalutada.

Rakendage survet
Akupunktuur on teadus, mis suudab organismi suurepäraselt energiseerida. Pigistage 20 sekundit õrnalt pöidlaalust. See aitab tekitada adrenaliini. Praktiseerige seda regulaarselt, mitte ainult energeetilise esmaabi näidustusel.

Naeruteraapia
Naer tekitab endomorfiini, mis omakorda aitab tuju üleval hoida. Naerge alati, kui võimalik. Naerdes omastab organism ka täiendavat hapnikku, mis omakorda aitab teil tunda end värskema ja energilisemana. Lisaks juba varem mainitud positiivsete emotsioonide effekt.

Head lõhnad
Olgu enesekindluse tõstmiseks või ängistuse leevendamiseks (jasmiiniõli) või tuju tõstmiseks ning närvide rahustamiseks (seedripuu õli) või koguni kurnatuse peletamiseks (lavendliõli), aroomiteraapia aitab tõrjuda läbipõlemist. Meie pimedal ja päikesevaesel ajal mõjuvad elustavalt kõik tsitruseliste õlid. Kolm-neli tilka õlilampi ja lõunamaine päike ongi teie sõõrmetes.

Tooge oma maailma värvid
Päikesekiired sisaldavad täielikku spektrit ja värviteraapia - värvide kasutamine keha tasakaalu tagasi saamiseks - pärineb sealt. Mässige end nendesse värvidesse ning ammutage nende energiat. Punane - tugevdab elujõudu, tahet ja seksuaalsust. Punane stimuleerib ka ainevahetust ning muudab tunded sügavamaks. Oranzh: soodustab entusiasmi, iseseisvust, optimismi ja energiat. See on rõõmu, tarkuse ja loovuse värv, mis soodustab suhteid inimeste vahel. Kuldne: tugevdab ja võimendab. Samal teemal: Värvilise maailma kirjutamata reeglid

Taimede jõud
Zhenzhen stimuleerib ja taastab. Ta aitab teil tunda end erksamana, aitab keskenduda, parandab vastupanuvõimet ning seda võib kasutada füüsilise kurnatuse korral. Erinevalt teistest stimulantidest ei pärsi see taim und. Zhenzhen aitab kehal tulla toime nii füüsilise kui vaimse stressiga.

Liigutage end
Aeglane vereringe tekitab väsimust. Et veri ajju voolaks, seiske vastu seina, asetage jalad 40-60 sentimeetri kaugusele seinast, kummarduge ning laske peal ja kätel kõlkuda. Lõõgastuge minutiks ja tundke, kuidas energia läbi teie voolab

*****

Järgnevalt aga 4 olukorda, mil tempo tuleb maha võtta ja sisse lükata aeglasem käik, ilma et teil oleks põhjust pisukestki süüd tunda.

Stsenaarium 1: Teid jäeti maha
Kui sõbrad avaldavad teile survet, et te läheksite kellegi uuega kohtama või veavad teid kickboxingu.-tundi, öelge neile kerge südamega ära. Pärast valulist lahkuminekut olete te vastuvõtlikum haigustele ja vigastustele, kuna teie meel ja keha üritavad saada jagu emotsionaalsest hoobist. Kuulake parem paar päeva kurbi armastuslaule ning andke päevikule teada, mida te tunnete. Aga ärge tehke seda rohkem kui nädal või paar.

Stsenaarium 2: Te olete saanud nakkuse
Paistetanud lümfisõlmed, valud, tugev palavik - sellega annab keha teile märku, et tempo tuleb maha võtta. Olgu tegu siis viirus- või bakteriaalne infektsiooniga, igal juhul lükkab töötamine paranemist edasi. Selle asemel, et täiest rauast tööd teha, pugege hea raamatuga voodisse.

Stsenaarium 3: Teil on tõsine stress
Kui olete ööd läbi tööd teinud, pannud kokku suurt esitlust või planeerinud sajandi pidu, vajate vaba aega. Aga ärge kasutage seda väärtuslikku aega treeningsaalis higistamisele, keskenduge enesele. Hingake sügavalt sisse ja mõelge praegusele hetkele, selle asemel, et tulevikule keskenduda.

Stsenaarium 4: Teil on menstruatsioon
Kui menstruatsioon tekitab teis tunde, et keegi keeraks teie sees otsekui noaga, võib teil olla tahtmine diivani peale heita, aga lõõgastumiseks on parem vahend: jooga.

Seiske jalad õlgade laiuselt harkis ja kummarduge, asetades käed paarikümne sentimeetri kaugusele varvaste ette. Tõmmake kõhulihased sisse ning hingake viis korda sisse-välja. Siit leiad veel harjutusi kriitiliste päevade leevendamiseks.