Lugeja avaldab kasulikke nippe, kuidas jõuluhullus ilusasti üle elada ja enda jaoks meeldivaks muuta


Lugeja avaldab kasulikke nippe, kuidas jõuluhullus ilusasti üle elada ja enda jaoks meeldivaks muuta
Foto: Kira auf der Heide/Unsplash

Nädalavahetusel avaldasime Naisteka lugeja Maiki loo, kes on pühade ajal pigem tööl, sest tal on kõrini tarbimiskultuurist. Kommentaarides jagas häid mõtteid lugeja, kes andis mitu head ideed inimestele, kes jõuluhullusest vaimustuses ei ole.

“Eks igaühele oma. Alati saab kuskile reisile minna — kuigi pea igas maailma nurgas käib sama jõulutrall. Ei ole jõulude eest kaitstud islamlikus Malaisias ega Indoneesias, kristlikust-budistlikust maailmast rääkimata.

Samas ei pea ei kingituste ega dekooriga üle pingutama. Ma pole tänaseni veel jõudnud ühtegi küünalt ega jõuluvidinat välja otsida, küll jõuab. Meie pere leppis juba laste teismeliseks saades kokku, et kingitusi me vastastikku ei tee. Küll saame jõulude aegu kokku, istume ja sööme head sööki ja naudime toredat seltskonda.

Kui aga keegi eelistab aega töiselt veeta, siis pole ka selles midagi halba- kui vaja tööd teha, siis on pühade aegu kontoris vaikne ja rahulik ja saab segamatult kõik poolikud asjad ära teha. Nii et igaüks tehku täpselt sedasi, nagu tahab ja pole ühtegi valet varianti.”