Kas sinu peast on käinud trenni tehes (nii spordiklubis kui õues) läbi mõni neist järgnevatest mõtetest: „ma vannun, et ta vahib mind“, „need püksid paistavad kindlasti läbi“, „ma näen täiesti naeruväärne välja“, „loodan, et keegi minuga rääkima ei hakka“.
Kui sinu sisemine monoloog on pigem ebakindel kui enesekindel, siis sa pole selles üksi. Lisaks lõpututele teistele kasuteguritele peaks trenni tegemine andma sulle suure sisemise stiimuli. Samas on mitmed uuringud (ja tõenäoliselt ka isiklik kogemus) tõestanud, et avalikus kohas trenni tegemine võib selle igasuguse hea mõju hoopis negatiivseks muuta.
Nende rõõmuks aga, kes avalikult võõraste inimeste ees hantlite tõstmise asemel pigem isegi oma ekspartneriga lifti kinni jääksid, on olemas lõputult viise, kuidas oma suhet trenniga parandada. Personaaltreener ja spordiklubi Body Space Fitness treener Joanna Castro jagab, kuidas trenni tegemise ärevusest üle saada, et see sulle siiski alati positiivseid emotsioone annaks.
Muuda keskkonda
Kui sulle tulevad külalised, siis paned meeleolu loomiseks taustaks muusika mängima, eks? Kuna tihtipeale on just muusika see, mille poole pöördume kui tahame olukorra atmosfääri mõjutada, soovitab Castro teha sama ka trenniga.
„Vali kindlad laulud trenni tegemiseks, mis sind õigesse meeleolusse viivad,“ soovitab ta. „Kui kuulad mida, mida sa naudid, oled juba iseenesest paremas tujus. Mulle isiklikult meeldib trenni alustada rahuliku looga, mis minus hea tunde tekitab ning sealt edasi valida laulud juba vastavalt trenni olemusele, mis mind motiveeriksid.“
Rulli end paika
Enne, kui trenni põhiosa juurde asud, anna endale hetk, et keha ja meel valmis oleksid ning puhasta oma pea mõtetest täielikult — jah, igasugustest negatiivsetest ja endas kahtlevatest mõtetest. Kõige lihtsam viis selle tegemiseks? Castro soovitab vahtrulli kasutada.
„Võta treeningu alguses vahtrull ja alusta oma lihaste masseerimisega,“ ütleb ta. „Lõdvesta samal ajal oma keha, hingates sügavalt nina kaudu sisse ja suu kaudu välja. See aitab igasugust ebamugavustunnet leevendada ning samuti viib ajusse rohkem hapnikku, mis omakorda rahulikkusele kaasa aitab.“