Erik Orgu annab nõu: millised snäkid pakkida kaasa kiireks päevaks?

 (3)
Erik Orgu
Erik OrguFoto: Tiit Blaat

Kiiretel päevadel on kõige suurem oht haarata suure näljaga mingi ebatervislik snäkk. Ajakirja Tervis Pluss värskes numbris räägib oma toitumisest laulja Laura Põldvere ja toitumisnõustaja Erik Orgu kommenteerib tema menüüd. Lisaks kasutab Laura võimalust ja küsib, mida ta võiks kiiretel päevadel snäkkideks kaasa pakkida.

Erik Orgu vastust sellele küsimusele jagame ka Naisteka lugejale, sest kes ei oleks murdnud pead, millega on kõige tervislikum ja figuurisõbralikum nälga kustutada neil päevadel, kui toitumise peale lihtsalt ei ole aega mõelda.

Toitumisnõustaja Erik Orgu: Vahepalaks soovitan näiteks tudengieinet. Veel võiks kiiresti toituja osta poest näiteks kodujuustu ja kirsstomateid, see täidab kõhtu ja on vägagi tervislik; head valikud on ka pirn koos mandlitega või õun ja kodujuust või värsked köögiviljad juustuga.

Kui on väga kiire, siis paljudele ehk ootamatult soovitan soojalt ka täiskasvanutele beebipüreed koos juustu või näiteks grillitud kanaga. Sobivad ka juust ja riisileivakesed ning muu sellesarnane. Need valikud on ennekõike selleks, et saaksid olla prii magusaisust ja anda kehale kvaliteetset toitu, mis hoiab meele erksana ning rasvapõletuse aktiivsena.

Refereeritud artikli täisteksti leiad ajakirja Tervis Pluss värskest numbrist.