Kordame üle: kaalu alandades jälgi neid kuut toitumisnippi

 (1)
Kordame üle: kaalu alandades jälgi neid kuut toitumisnippi
Foto on illustreeriv

Tervislikust toitumisest on räägitud meeletult palju. Paraku aga muutub eestlaste tervis järjest halvemaks. Peamiselt võib selles süüdistada meie inimeste teadlikkust tervislikust toitumisest. Või õigemini selle puudumine.

Siin on olulisimad nipid, mida tuleks tervisliku toitumise puhul jälgida:

Eelista toiduaineid, mis täidavad kõhtu
Sind ajavad meeletult sööma nälg ja isud. Ning selles pead sa süüdistama valesid toiduaineid. Seetõttu pead eelistama neid, mille söömise tagajärjel ei hakka sinu veresuhkrutase meenutama Ameerika mägesid. Eelkõige räägime siinkohal süsivesikutest, mille puhul tasub vaadata nende kiudaineterohkust. Mida rohkem, seda uhkem.

Rasvade ja valkudega on natuke kergem, need aitavad süsivesikutel hoogu maha tõmmata. Sellegipoolest tasub ka valkude ning rasvade puhul rõhuda kvaliteedile.

Söö neli korda päevas
Sinu keha vajab teatud distsipliini ja regulaarsust. Neli korda päevas söömine tagab selle, et sinu keha on rahulik. See on omakorda nõus ka oma rasvavarusid ära andma.

Toidukordade vahelejätmine loob ideaalsed tingimused keha rasvavarude täiendamiseks. Seda sa ju ilmselt ei soovi? Tervislik toitumine tähendab regulaarset söömist.

Unusta puuviljad!
Ära saa valesti aru, puuviljad on väga toredad ja mõistlikus koguses ka loomulikult tervislikud. Aga neis on esindatud peaasjalikult süsivesikud. Kui üks toidukord on väga kallutatud süsivesikute poole, võib see jätta kõhu tühjaks.

Seotud lood:

Siinkohal tulevad appi juba eelpool mainitud valgud ja rasvad. Need, eriti rasvad, aitavad aeglustada nende süsivesikute kehast läbiliikumise kiirust.

Seepärast võta puuviljale lisaks näiteks peotäis pähkleid, veidi vahukoort (loomulikult ilma suhkruta!) või kohupiima.

Sa võid süüa palju
Kaalu langetades ei tohi nälgida. Enamus naisi, kes soovivad seda teha, söövad liiga vähe. Nälgides muudab sinu keha ennast ökonoomseks. Mida vähem sa talle annad, seda vähem ta ka kulutab. Kõik, mis suhu läheb, talletub ka sinu puusadele.

Võrreldav inimesega, kes üritab iga hinna eest raha koguda. Kõik, mis teenitakse, läheb hoiupõrsasse ja igasugune rahakotiraudade avamine tundub hirmutav.

Sama on sinu kehaga. Sa pead sööma õigeid toiduaineid ja mitte nälgima. Tulemuseks ilus, terve ja vormis keha. Garanteeritud!

Toitu mitmekesiselt
Tervislik toitumine seisneb paljuski erinevate toiduainete söömises. Õige tervisliku toitumise puhul saab sinu keha toidust kõik eluks vajaliku kätte ja kaob ära vajadus süüa kõrvale veel peoga vitamiine või muid lisaaineid.

Et see tõesti nii ka läheks, vajad sa väga mitmekesist toidulauda. Ei piisa vaid ühe tervisliku toidu väljavalimisest ja selle pidevast söömisest.

Vaheta retsepte ja toiduaineid ning tulemus saab imeline.

Vormi saab ka kodumaiste toitudega
Kinoa, avokaado ja tšiiaseemned on küll vahvad ja kasulikud, ent vahel võib jääda mulje, et ainult udupeenetest toiduainetest peabki oma kõhtu täitma. Et ilma nendeta on see kõik üks ajaraiskamine. No ikka ei ole küll. Vormi saab ka ainult Eestimaa saadusi süües. Kodumaised lihasaadused, puuviljad, kala, kartulid ja teised köögiviljad annavad sulle absoluutselt kõik vajaliku tervislikuks toitumiseks.

Allikas: Fitlap.ee